Velkou měrou přispěla právě Hejdová, která zaznamenala sedm bodů, čtyři útočné doskoky a prokazovala velkou bojovnost. „Říkala jsem si, že musím holkám pomoct aspoň v něčem. Pořád jsem střílela, nepadalo mi to tam, proto jsem musela chodit za každou střelou. Razím zásadu, že obrana a doskok vždy vyhrávají zápasy. Když mám sílu, ženu se za každým balónem,“ povídala devětadvacetiletá křídelnice.

Ta ve vypjatém závěru navíc definitivně rozhodla právě trefou z doskoku. „Takhle to vypadá, že můj koš rozhodl, ale utkání se upracovalo dřív, rozhodně si neberu žádný kredit. Běžela jsem pro doskok a říkala si – pane bože hoď míč na koš, třeba tam padne. A padlo,“ culila se brněnská rodačka.

Výkony bývalých brněnských hráček si pochvaloval i trenér národního družstva Štefan Svitek. „Romana je hráčka, která se družstvu odevzdala. Její zkušenosti, bojovnost i nasazení tým potřebuje. Třeba u Terezy Peckové jsem zase hodně sázel na to, že se Belgičankám vyrovná v pohyblivosti,“ uvedl.

Do hry naopak nezasáhla současná královopolská pivotka Edita Šujanová, kterou přijel klub podpořit. „Bylo velmi náročné jít do větší rotace pivotek, belgické hráčky jsou velmi atletické, takže jsme se rozhodli takhle,“ doplnil kouč.

Všechny tři se velmi dobře znají. Společně totiž nastupovaly v sezoně 2012/2013 za Žabiny, které tenkrát hrály Euroligu. Dokonce všechny oblékaly i dres Králova Pole. „Vzpomínáme pořád, protože jsme spolu hrávaly od mládežnických nároďáků. Pomáhá to, jsme totiž kamarádky i mimo hřiště,“ líčila Hejdová.

Žádné skupiny se ale v reprezentaci netvoří. „Není to rozdělené na Pražáky a Brňáky. Vždy se však na sebe těšíme, v národním týmu je fajn atmosféra a změna oproti klubu,“ řekla Pecková.

I díky výkonům exbrněnských hráček se Svitkovy svěřenky přiblížily přímému postupu na evropský šampionát, který v roce 2019 hostí Lotyšsko a Srbsko. Ve skupině už vyhrály potřetí, jsou první a ve středu hrají s Německem.