Minulý týden přidal dvě medaile z Českých akademických her, které se do Brna vrátily po šesti letech. „Přijde mi správné, že hájím barvy univerzity. S trenérem jsem dřív akademičky vynechával, nebo jsem neběžel svou disciplínu. Teď mi opravdu přišlo, že reprezentuju svou školu ve své disciplíně, a tak to má být,“ říká dvaadvacetiletý Tuček, jenž po závodech úspěšně dokončil bakalářské studium na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Jeho alma mater vyhrála s přehledem celkové hodnocení Českých akademických her. Tuček přispěl stříbrem ze silné čtyřstovky překážek, navíc přidal i zlato ze štafety na hladké čtvrtce. „Určitě jsem s druhým místem spokojený, protože mě porazil jen Vítek Müller. Je přede mnou v tabulkách, takže to není žádná ostuda. Čas byl skvělý, blízko limitu na mistrovství Evropy a pět setin za osobním rekordem, což je fantastické,“ raduje se běžec závodící za oddíl Univerzita Brno.

K času 50,47 sekundy mu dopomohl i rychlý povrch mondo na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem. „Pro všechny sprintery je to na závody nejlepší možný povrch. Je tvrdý, takže není úplně ideální na trénink, protože na něm trpí klouby. Ale běhá se na něm hodně rychle,“ vysvětluje.

Srpnový evropský šampionát pro něj znamená vrchol letošní sezony i dosavadní kariéry. „Hrozně se těším. V plánu mám na začátku července extraligu v Ostravě a pak se uvidí podle toho, jaké budu běhat časy. S trenérem zařadíme nějaký tréninkový blok, aby forma vygradovala až v Berlíně,“ zmiňuje.

Po úspěšných akademických hrách zdolal i všechny studijní nástrahy oboru management sportu a získal bakalářský titul. „Vysoká škola byl můj nápad, vybral jsem si ji, abych mohl dobře kombinovat vrcholový sport a studium. Na sportovku chodili kamarádi, takže jsem věděl, do čeho jdu a pomohlo mi to,“ povídá Tuček.

A kde vidí svou budoucnost po sportovní kariéře? „Umím si představit, že si zařídím živnost a budu s něčím obchodovat, nebo třeba převezmu po taťkovi obchod se sportovním vybavením. Přesný obrázek ještě nemám, ale líbilo by se mi například dělat manažera nějakému atletovi,“ dodává mladík.