Do Hammametu vyráží ve čtvrtek poprvé v životě, stejně zažije s africkým malým fotbalem premiérovou konfrontaci český celek. „Určitě to bude stát za to, i když je pro mě Tunisko taková neznámá. Zimu jsem si zpříjemnil halovými turnaji s kamarády, ale do tepla už se těším," hlásí Levčík, nejproduktivnější český reprezentant na Euru ve Vrsaru.

V lednu scházel na halovém klání v Rakousku, kde tvůrci seniorského národního týmu zkoušeli vesměs nováčky. „Vždycky se těším na takové reprezentační akce, protože máme výbornou partu a odvezu si pokaždé spoustu zážitků jak ze hřiště, tak i mimo něj. Turnaje v Rakousku jsem se nezúčastnil, protože realizační tým chtěl dát prostor hráčům, co nebyli na Euru, ale samozřejmě jsem výsledky sledoval," potvrzuje Levčík. Český tým turnaj ovládl.

Ve výběru do Tuniska patří ve třiadvaceti letech mezi nejzkušenější fotbalisty právě s Koudelkou či Paděrou. „Něco už jsme odehráli, ale jedou s námi kluci, co byli taky na mistrovství světa v USA jako Uhlí a Bedna, takže podle věku necháme roli zkušených jim," zmiňuje dvojici zadáků Michala Uhlíře s Davidem Bednářem.

V nominaci se objevuje hned pět nováčků, na jejichž příspěvek se reprezentanti těší. „Většinou se známe, takže si myslím, že tým bude zase šlapat na sto procent. A přivítání necháme asi na Kubu Štefka, který má určitě plnou hlavu nápadů," vyzdvihuje vedoucího mužstva a trenéra gólmanů.

Trojici nových tváří tvoří členové nedávno vzniklé reprezentace do 21 let. Další dva se také představili v Lize malého fotbalu. „Celostátní soutěž do budoucna určitě nabídne prostor objevit mladší talentované hráče, kteří se můžou vyhrát a nabrat zkušenosti i pro reprezentační A tým," pochvaluje si rodák z Velkých Pavlovic.

Českou seniorskou reprezentaci čeká před evropským šampionátem, který koncem srpna hostí maďarský Székesfehérvár, ještě několik akcí. Přátelské dvojutkání v Anglii nebo zápasy ve Španělsku, Švýcarsku a Německu. „Je to super, asociace připravila výborný program. Jde vidět, že to dělají lidé, kteří k malému fotbalu mají blízko a záleží jim na něm. Euro je ještě daleko, ale určitě udělám všechno pro to, abych se ho zúčastnil," slíbil Levčík.

Český celek se utká v pátek od 15.30 s nejlepším tuniským klubem malého fotbalu Tazarka a o den později od 17.00 s repre­zentací Tuniska. Tento zápas můžete sledovat online na HD Live Stream:

http://www.hannibaltv.com.tn/…%B1/422/1066