Reprezentanti se před zaplněnou arénou Draků mohli opřít o spolehlivý výkon nadhazovače Ondřeje Satorii. Martin Červenka se blýskl dvěma homeruny, další přidal Arnošt Dubový. Češi rozhodli o vítězství prakticky po čtyřech směnách, kdy vedli už 8:0. Utkání skončilo po sedmém dějství.

Čtvrteční prohrou s Británií 2:12 čeští baseballisté přišli o šanci na zisk historicky první medaile. Na pátém místě mohou skončit počtvrté za sebou. Jejich maximem je čtvrtá příčka z roku 2014. Šestadvacetiletý nadhazovač Satoria nastoupil na domácím turnaji podruhé. Podobně jako proti Řekům (14:0) nepovolil ani Francouzům dlouho bodovat.

Brněnský brankář Dominik Furch proti Kladnu moho práce neměl.
Kometa přehrála i Kladno a letí vzhůru. Znovu se prosadil kapitán

Národní tým se ujal při nadhozech Nicolase Antoinea vedení v dohrávce druhé směny. Nejprve se na druhou metu dostal Martin Mužík a poté rozjásal zaplněnou arénu v Brně dvoubodový homerun Dubového.

Chadimův výběr se dál prezentoval spolehlivou obranou a ve třetí směně zvýšil vedení. Pro další body doběhli Matěj Menšík, Červenka, Vojtěch Menšík a Češi získali náskok o pět bodů.

Antoinea vystřídal na nadhazovacím kopci Franklin de la Rosa, ani ten ale dlouho na hřišti nevydržel. Ve čtvrté směně se blýskl dalekým homerunem Červenka, stáhl na metách také Erica Sogarda s Matějem Menšíkem a Češi mířili s osmibodovým vedením za vítězstvím.

Lidé v Brně reagovali na definitivní konec fotbal za Lužánkami.
ANKETA: Lužánky bez fotbalu? Brňané reagují na rozhodnutí stavět nový stadion

Útok národního týmu zastavil až nadhazovač Kenny Esposito, ten ale v šesté směně střídal a Češi začali znovu pálit. Červenka přidal druhý homerun, stáhl dva body a po dalším Mužíkově doběhl byl stav 11:0. V sedmé směně sice Francouzi překazili Satoriovi snahu o čistě odházený zápas, více než jeden bod ale nezvládli.

O premiérový titul mistrů Evropy si zahrají Britové. Čtvrtfináloví přemožitelé českého týmu porazili Německo 8:4 a v neděli nastoupí proti vítězi večerního semifinále mezi Španělskem a Nizozemskem.

Britové mají jistotu, že minimálně vyrovnají svůj nejlepší výsledek na kontinentálním šampionátu. Druzí skončili v letech 1967 a 2007. Zápas proti Německu rozhodli v šesté směně, kterou vyhráli 6:1.