kvalifikace me
Středa:
18.30 Slovinsko – Norsko
20.00 Česká republika – Francie

Čtvrtek:
17.45 Norsko – Česká republika
20.00 Slovinsko – Francie

Sobota 21. března:
16.00 Francie – Norsko
18.30 Česká republika – Slovinsko

O účast na evropském šampionátu v příštím roce se tak od středy do soboty poperou z Brňanů pouze Michal Belej z Tanga a David Cupák z Helasu. „Jsem strašně rád, že jsem zase pohromadě s kluky, se kterými jsem dřív neustále hrál. Jsme na sebe zvyklí a doufám, že se bude dařit nejen nám, ale i týmu," radoval se bývalý hráč Tanga Michal Seidler, který nyní hájí barvy bratislavského Slov-Maticu.

Čeští futsalisté se ve slovinském Lašku poperou o postup v konkurenci Francie, Norska a domácí reprezentace. Účast na šampionátu si zajistí pouze vítěz. „S Francií půjde o nejdůležitější zápas. Od něho se budou odvíjet další dva. Francouzi jsou silní, byl to asi nejtěžší soupeř z předkol, kterého jsme mohli dostat. Úvodní duel bude velmi důležitý a doufám, že ho zvládneme. Slovinci mají také svou kvalitu a doufám, že s nimi budeme hrát v sobotu rozhodující zápas," dodal český kanonýr.

Herní soustředění absolvoval tým v Hodoníně. „Snažíme se dostat do pohody. Největší soupeř je v tuto chvíli epidemie," naznačil český kouč Tomáš Neumann.