Jediní dva čeští účastníci třetí nejprestižnější evropské soutěže volejbalistek rozehrají svůj osmifinálový dvojzápas ve středu od šesti hodin večer v Ostravě, odveta je na programu 7. února v Brně. „Bijeme se o čtvrtfinále, které už má svou váhu, takže chceme určitě postoupit. Myslím si, že máme solidní formu na to, abychom se o to zdárně pokusili," věří brněnský trenér Marek Rojko.

O výjezd do Ruska
Volejbalistky Králova Pole a Ostravy si ve vzájemném dvojutkání zahrají o postup do čtvrtfinále Vyzývacího poháru, kde vítěz s největší pravděpodobností narazí na Jenisej Krasnojarsk. Ruský celek je favorit v duelu s chorvatským klubem Marina Kaštela.

Slovenský stratég by svůj tým raději viděl ve střetnutí s protivníkem mimo extraligu. „Myslím si, že evropský pohár se hraje proto, aby se hrál se zahraničními týmy, to je jeho podstata. Ale zápas Brna s Ostravou je docela prestižní," říká kouč, jehož tým pohárového soka už letos porazil.

A to dokonce na jeho palubovce, kdy Královo Pole hned v prvním kole zvítězilo 3:1, doma však padlo v odvetě 2:3. „Naše výhoda je, že máme čtrnáct lidí v týmu, kteří jsou schopní hrát na kvalitní úrovni, takže i když to někomu zrovna nejde, pořád máme řešení. Ostrava podle mě v tuto chvíli takový výběr nemá, takže v tomhle určitě může být naše plus," míní brněnská kapitánka Michaela Doležalová.

Mírný favorit je přesto Ostrava, která je v extralize druhá, Brňanky až páté o deset bodů zpět. „I když jsme první zápas v extralize prohrály, tak umíme na Brno zahrát. Věřím, že postoupíme. Chci se podívat znovu do Ruska," říká ostravská smečařka Marie Toufarová, která vyhlíží čtvrtfinále s Krasnojarskem.