Na futsalové Mistrovství světa 2020 v Litvě postoupí jen vítěz brněnské skupiny. Druhý tým bude mít šanci v baráži. Češi se postupně střetnou se Slovinci, Rumuny a Kazachy. „Fanoušci se mohou těšit na skvělé hráče. Kazachstán je největší favorit. V jeho středu hrají naturalizovaní Brazilci. Jednu „brazilskou“ čtyřku má i Rumunsko. Slovinsko je náš tradiční rival. V této skupině se může stát cokoliv. My chceme postup,“ vzkázal trenér reprezentace Tomáš Neumann.

O víkendu, po odehrání 13. kola VARTA futsal ligy, zveřejnil nominaci čtrnácti hráčů, kteří se poperou o Litvu. V sestavě nechybí ani dobře známí ex-brněnští futsalisté Michal Seidler a Radim Záruba, kteří stříleli góly za tehdejší Tango Brno. Jediným krajánkem výběru je Jan Janovský z polského Rekordu Bielsko-Biala.

Naopak v Neumannově výběru chybí dlouhodobě zranění Lukáš Rešetár a Libor Gerčák. Tým by měli táhnout hlavně hráči Chrudimi a Plzně. Jejich týmy jsou na špici tabulky a mají v kádru nejvíce reprezentantů. „Kvalifikaci na svět jsem ještě nehrál. Je to pro mě významná akce. Klíčový bude hned první zápas se Slovinskem. Pokud vyhrajeme, tak věřím, že skončíme nejhůř druzí,“ řekl Plzeňák Michal Holý.

Momentálně si v síti Ticketportal.cz můžete zakoupit vstupenky na jednotlivé hrací dny za 100 korun na den. Majitelé členských karet Svazu futsalu ČR a mládež do 15 let má slevu 50%.

Termíny zápasů – SH Vodova

NE 2. února: 18:00 ČR – Slovinsko, 21:00 Kazachstán – Rumunsko
PO 3. února: 18:00 ČR – Rumunsko, 21:00 Kazachstán – Slovinsko
ST 5. února: 15:00 Slovinsko – Rumunsko, 18:00 Kazachstán – ČR

Vstupenky

Nominace ČR

Brankáři: Michal Hůla (Teplice), Ondřej Vahala (Sparta).

Hráči: David Černý (Teplice), David Drozd, Pavel Drozd, Matěj Slováček, Tomáš Koudelka (vš. Chrudim), Michal Holý, Michal Kovács, Tomáš Vnuk (vš. Plzeň), Jan Janovský (Bielsko-Biala), Radim Záruba (Slavia), Michal Seidler (Sparta), Jiří Vokoun (Mělník).

Trenér: Tomáš Neumann.