Od roku 1965 do roku 1987 sehrál za mužstvo Zbrojovky na postu pilíře 188 utkání. K ragby přivedl i své dva syny, klubového i reprezentačního zadáka Břetislava a Vlastimila, který odehrál zápasy za Dragon i reprezentaci na pozici útokovky. „Oba jeho kluci Vlasta i Břéťa prošli národními mužstvy od dorostu až po muže, takže příjmení Vlk se v soupiskách i ve statistikách úspěšných hráčů objevuje nejméně po dobu čtyř desetiletí. Ve Zbrojovce byl jejich otec trenérem od žáků až po muže," uvedl na webu Dragonu Vlkův spoluhráč a kolega z realizačních klubových i reprezentačních týmů Jiří Šťastný.

Hokejová Kometa Brno (v bílých dresech) uspěla na ledě Liberce 3:2 po samostatných nájezdech.
Kometa uspěla v Liberci, o třetí bod ale přišla minutu před koncem

Spolu slavili také největší úspěchy. "Od roku 1991 jsme spolu vedli brněnské kluky od družstva dorostu až po tým mužů Dragonu. Rád vzpomínám na podzim roku 1993, kdy jsme absolvovali nádherný historický dvoutýdenní zájezd s brněnským dorostem do jižní Francie a Itálie. Poté jsme přešli trénovat muže, se kterými jsme v roce 1996 v lize získali stříbro a v roce 2000 pak mistrovský titul České republiky, o kterém se rozhodlo až při druhém prodloužení ve finále play-off s Vyškovem," zavzpomínal Šťastný.

V letech 2001 až 2002 byl Břetislav Vlk senior člen realizačního týmu české reprezentace pod vedením Šťastného. "U národního mužstva mužů jsme spolu prožili dva nádherné roky, a to ještě v době, kdy Češi hráli ve skvělé formě v nejsilnější skupině mistrovství Evropy společně s Gruzií, Rumunskem, Ruskem i Španělskem. V Dragonu mi rovněž pomáhal jako asistent a později jako kustod až do roku 2010. Břetislav Vlk senior se zasloužil o brněnské i české ragby. Čest jeho památce," uzavřel vzpomínku na svého kamaráda Šťastný.