Za českými závodnicemi zůstaly ve výsledkové listině už pouze Island, Norsko a Dánsko. Prvenství si vybojovaly Rusky, druhé skončilo Rumunsko a třetí Británie.

Na výsledku českého družstva, jehož kostru tvoří brněnské gymnastky, se podepsala skutečnost, že oproti poslednímu šampionátu chyběly zkušené opory Jana Komrsková, která zanechala aktivní činnosti, a zraněné Kristýna Pálešová a Eva Verbová. "V současné sestavě jsme v Birminghamu pouze sbírali zkušenosti," poznamenal trenér českých sportovních gymnastek Stanislav Vyzina.

Celý víceboj absolvovala z českých závodnic pouze Šikulová, která skončila na 16. místě. Ovšem případná naděje na postup do finále v její nejsilnější disciplíně cvičení na bradlech se po několika chybách rozplynula a Šikulová obsadila až devatenácté místo.

V individuálních disciplínách si vedla nejlépe britská gymnastka Elisabeth Tweddleová, která vyhrála kvalifikaci v prostných a na bradlech, v přeskoku byla nejlepší Ruska Taťjána Nabijevová a na kladině Rumunka Ana Porgrasová.