V osmém kole korfbalové extraligy tak České Budějovice v aktuálním ročníku premiérově porazily na šestý pokus Brno. „Zjednodušili jsme hru, začali jsme si mnohem líp připravovat střelecké situace,“ hledal českobudějovický korfbalista Vlastimil Krejčí důvody zlepšeného výkonu.

Dvojutkání
KCC České Budějovice – KK Brno 17:19 (6:12)
Rozhodčí: Uherka, Milichovský. ŽK: Krejčí (ČB). Nejlepší střelci: Krejčí 7, Klacková 5, Hurdálková 3 – Štěpánka Jonáková 7, Eliška Jonáková 4, Drábková 2, Faltýnková 2.

KCC České Budějovice – KK Brno 24:18 (13:11)
Rozhodčí: Milichovský, Uherka. ŽK: Pešák – Ziegler. Nejlepší střelci: Bláha 11, Klacková 6, Pešák 4 – Faltýnková 5, Drábková 4.

Brňané se na jihu Čech museli obejít bez několika opor. Vedle dlouhodobě zraněného Ivana Vávry postrádali i Jana Šedého, který si poranil kotník v závěru úspěšného Europa Shieldu, a Vendulu Jemelíkovou. „Honzy je škoda, hrál v poslední době ve výborné formě. V Portugalsku měl smůlu. Na to se však nemůžeme vymlouvat, máme široký kádr a zraněné musíme nahradit. Každá prohra mrzí, ale nic velkého z ní neděláme. Kvůli slabému doskoku jsme měli většinou jen jednu střelu a moc nám to nepadalo,“ shrnul brněnský hráč Martin Skála.

Ve druhém duelu střelecky explodoval domácí Jakub Bláha, jenž se trefil hned jedenáctkrát. Vedle střeleckého představení českobudějovické opory to na palubovce tradičně jiskřilo. Diváci mohli vidět řadu tvrdých soubojů. „Proti Brnu je to vždy vyhecované. Oba týmy předvádějí fyzický korfbal, hraje se hodně do těla. V soubojích však nejsou žádné nefér úmysly,“ vyprávěl Krejčí.

Osmé dějství extraligy zároveň opět přiblížilo složení finálového zápasu a boje o třetí místo. Brno s Českými Budějovicemi se totiž v tabulce oběma pronásledovatelům opět vzdálily a nejspíš si to na konci dubna rozdají o mistrovský titul.