V závěrečném zápase turnaje Euro Floorball Tour čeká tým kouče Tomáše Trnavského v neděli od 16:00 Švédsko.

"Byl to zápas nevyužitých šancí a naší patnáctiminutové pasivity v první třetině. Pokud bychom proměnili aspoň dalších deset procent šancí, uhráli bychom remízu," řekl po zápase kouč Trnavský.

Švýcaři byli v úvodním dějství nebezpečnější a v sedmé minutě pomohla českému týmu po střele Christopha Hofbauera tyč. Ve 12. minutě neproměnil trestné střílení Bichsel, z vyloučení Jendrišáka ale už Švýcaři vytěžili vedoucí branku. Vteřinu po tom, co vyloučený hráč Chodova vběhl na hřiště, Christoph Hofbauer překonal Kafku. V 18. minutě zvýšil z dorážky do odkryté branky Fankhauser.

V druhé části přečkali Švýcaři oslabení, když Tomašík a Fridrich neměli přesnou mušku. V 37. minutě už překonal Hitze po Ondruškově přihrávce Jendrišák. Po 80 vteřinách závěrečné třetiny vrátil Švýcarsku dvoubrankové vedení Antener, na opětovné snížení Krzyžánka po střele zpoza půlky reagoval vzápětí Zimmermann. Krátce po nevyužité šanci Fridricha v 50. minutě pojistil náskok Švýcarů Brunner. Výsledek už jen zkorigoval Tokoš.

"Po přestávce jsme se ve druhé třetině probrali a začali být aktivnější. Zápas byl vyrovnaný. Záleželo jen na proměňování šancí. Ale nedá se to natrénovat," uvedl Trnavský.

V pozápasových nájezdech se trefili Jakůbek a Garčar, Kafka oba pokusy soupeře kryl. "Nehráli jsme tak agresivně jako proti Finům. Zahodili jsme spoustu šancí. Snad se dobře vyspíme a proti Švédům se naše koncovka opět zlepší," uvedl Tom Ondrušek.

Škoda Cup florbalistů v Brně, turnaj série Euro Floorball Tour:

ČR - Švýcarsko 3:5 (0:2, 1:0, 2:3), nájezdy 2:0
Branky a nahrávky: 37. Jendrišák (Ondrušek), 46. Krzyžánek (Jendrišák), 53. Tokoš (Brus) - 14. Ch. Hofbauer (M. Hofbauer), 18. Fankhauser (Scalvinoni), 42. Antener (Zimmermann), 47. Zimmermann (Antener), 50. Brunner (Scalvinoni). Rozhodčí: Järventausta, Myllykangas (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 1821.
Švédsko - Finsko 6:7 (1:2, 2:4, 3:1), nájezdy 3:4
Branky: 6., 32. z trestného střílení a 41. Enström, 39. Samuelsson, 51. Nordgren, 59. Stenberg - 14. a 33. Tiitu, 19. Mika Kohonen, 26. Väänänen, 27. Lax, 31. Koski, 48. Jussila.