Souboj na nymburské palubovce měl být pro Brňany spíše ostřejší přípravou. Nabuzení mladíci však silného soka v celém zápase trápili.

První sadu dokonce vyhráli 25:22. „Hodně nás zaskočili špatné podmínky v hale, sotva jsme viděli lajny. Jeli jsme pro vítězství, ale v kombinované sestavě nás junioři zaskočili. Hráli velmi dobře v prvních dvou setech, potom už jsme získali jistotu a výhru jsme si pohlídali,“ potvrdil brněnský kouč Jaroslav Vlk.

Na výkonu jeho svěřenců se podepsaly absence dvou hráčů základní šestky. „Chyběl Katona, který se minulý týden podrobil operaci slepého střeva, a Nadopta, u jehož přestupu jsme nedořešili všechny podrobnosti s ukrajinskou stranou,“ vysvětloval Vlk, který místo nich poslal na hřiště Auera a Vyhnáčka.

I v okleštěné sestavě však JMP potvrdilo kvality a další tři sady vyhrálo. „Očekával jsem takový průběh. Ale věděl jsem, že se zvedneme. Mladí kluci byli nervózní, snažil jsem se je uklidnit. V dalších zápasech by nám však mohly zkušenosti chybět,“ uvědomuje si trenér.