Domácí výběr měl totiž políčeno na totální triumf, který se povedl Slovákům před čtyřmi lety v Nymburce. Po zápase dvojic však naplnil halu ve Vodově ulici smutek. Češi přitom stáli výhře blízko, ve druhé sadě si vypracovali i mečbol. Pak však začal úřadovat urostlý slovenský „síťař" Ján Brutovský a dovedl svůj tým k výhře 2:1 na sety. „Zápas se mi nepovedl," smutnil Lukáš Rosenberk, modřická opora. „Šlo o momentální formu. Dopustili jsme se víc chybiček v útoku a v mezihře," poznamenal Jakub Mrákava.

Právě pro bývalého modřického hráče a pro dalšího člena zklamané sestavy Radka Pelikána, mimochodem kapitána celku z Brněnska, byla prohra ve finále bolestnější. Oba nepatřili do zlaté trojky a oba nejspíš po brněnském vrcholu v reprezentaci končí. „Ještě to není oficiální, ale nejspíš to tak dopadne," přitakal Gulda.

Zklamání z dvojic však nahradily dva úspěchy. Nejprve si v bouřlivé atmosféře, kterou v hale vytvořilo přes tři tisíce nadšených lidí, s přehledem dokráčel pro zlato Ondřej Vít, který v singlu rozebral 2:0 na sety favorizovaného Georgela Bobise z Rumunska. „Taková kulisa mi svědčí. Čím víc lidí, tím lepší," smál se Vít, který v extralize hájí barvy Žatce.

Divácká euforie pak gradovala při trojicích. V nich domácí sice ztratili první set, pak předvedli soustředěný výkon a smeče důrazného Vankeho je po osmnácti letech donesly ke zlatu v mistrovství světa. „Po dvojkách jsme museli trochu nabudit Lukáše Rosenberka. Prohru nesl těžce, v šatně dokonce brečel. Ve trojkách však zahrál výborně. Po dvou zlatech si zase můžeme říct, že jsme lepší než Slováci," těšilo Guldu.

Výsledky MS v Brně

JEDNOTLIVCI

Finále: Vít (ČR) – Bobis (Rum.) 2:0 (8, 8)

O 3. místo: Grandjean (Švýc.) – Sin Pek (Korea) 2:0 (7, 3)

DVOJICE

Finále: Slovensko (Stupák, Kilík, Brutovský) – ČR (Mrákava, Rosenberk, Pelikán) 2:1 (-7, 10, 11)

O 3. místo: Švýcarsko – Rumunsko 2:0 (10, 9)

TROJICE

Finále: ČR (Vanke, Vít, Rosenberk, Pospíšil, Müller) – Slovensko (Brutovský, Černota, Hulín, Galus) 2:1 (-10, 7, 4)

O 3. místo: Francie – Maďarsko 2:0 (8, 9)