V semifinále se utkají s Anglií, která mezi čtyři nejlepší celky starého kontinentu postoupila poprvé v historii. Zápas začíná v sobotu hodinu po poledni a přímým přenosem ho vysílá kanál ČT sport. „Zaslouženě postupujeme do semifinále a zase si zahrajeme všech sedm zápasů na mistrovství Evropy. Je to fantastický úspěch, protože pozorný divák, který sleduje naše zápasy, vnímá, jak je neuvěřitelně těžké pořád se dostávat do úzké špičky v Evropě. Jsme mezi nejlepšími čtyřmi a porveme se o kov nejcennější,“ radoval se generální manažer českého výběru Luděk Zelenka.

Ve druhém semifinále se utkají celky, které už mají zlaté medaile z evropského šampionátu: Rumunsko a Kazachstán. Zápas o třetí místo se hraje od půl osmé večer a finále od devíti. Duel českého týmu opět odvysílá přímým přenosem kanál ČT sport. „Naši kluci si neuvěřitelně váží podpory fanoušků a samozřejmě ji tady vnímáme, je takový motor právě ve chvílích, kdy se nám tolik nedaří, když věci nevycházejí. Takové chvilky jsme zažívali i ve čtvrtfinále, ale kvalita tam byla a jsem všichni šťastní, že si zase zahrajeme o finále,“ oddechl si Zelenka.

Česká republika – Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)
Branky: 9. Levčík, 20+3. Göth, 21. Polák – 20+2. Lovrinović (pen.)
Rozhodčí: Kostadinov – Corce, Csirke
ČR: Bellada (Bíro) – Levčík, Hakl, Koudelka, Polák, Paděra - Šultes, Sodoma, Demeter, Göth, Mařík – Popelka, Režný, Presl
Bosna a Hercegovina: Filipović (E. Bajrić) – Jukić, Lovrinović, Zahirović, Pantić, Grbavac, Hršumović, Vujica, Berović, Čećura, A. Bajrić

Proti Bosně a Hercegovině šli čeští reprezentanti do vedení v deváté minutě, kdy se krásnou individuální akcí prosadil brněnský univerzál Patrik Levčík. Jenže ve druhé minutě nastavení odpískal sudí pokutový kop za údajnou ruku Jiřího Sodomy a penaltu bosenský kapitán Lovrinovič s přehledem proměnil. „Je neuvěřitelné, z čeho dostaneme gól. Nejen, že to byla penalta nepenalta, ani to nebyla střela nebo šance. Víceméně šlo o takový nástřel z nouze před bránu. Dostaneme takový gól, zatímco z jasných tutovek ho nedáme,“ mrzelo generálního manažera.

Ještě ve třetí minutě nastavení první půle však přišla odpověď. Pavel Šultes nádherným pasem našel Jakuba Götha, který míč prodloužil do sítě. A hned z první akce po nástupu do druhé půle předložil blanenský rychlík Jan Koudelka krásnou přihrávku Jakub Polákovi, který vstřelil třetí branku. „Jednoznačně rozhodla naše rychlá odpověď po penaltě a pak gól na začátku druhé půle, kdy Koudelka mezi nohama přihrával, Polák pouze nastavil kopačku a brankář Filipovič z bezprostřední blízkosti neměl šanci,“ glosoval klíčové momenty Zelenka.

Ostatní čtvrtfinále
Rumunsko - Černá Hora 2:0
Ukrajina – Anglie 1:1, pokutové kopy 1:3
Srbsko – Kazachstán 1:2

Sobotní program
Semifinále:
13.00: Anglie – Česká republika
14.15: Rumunsko – Kazachstán
O 3. místo: 19.30
Finále: 21.00