Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Čeští reprezentanti zničili Argentinu deseti góly. V osmifinále je čeká Brazílie

Nabeul – S impozantním skóre 22:1 zakončili čeští reprezentanti základní skupinu A mistrovství světa v malém fotbale, které hostí tuniský Nabeul. Na závěr smetli Argentinu v exhibičním tempu 10:0 a v osmifinále se utkají ve čtvrtek od deseti hodin večer s Brazílií.

12.10.2017

V osmifinále mistrovství světa se česká reprezentace v malém fotbalu utká ve čtvrtek od deseti hodin večer s Brazílií. Foto: Archiv MS v malé kopané

Český výběr měl postup ze skupiny z první příčky jistý, když nejprve zdolal Francii 7:0 a následně Austrálii 5:1. „Australané byli hodně silný soupeř, nepříjemný, který nám nedal ani metr zadarmo, ale hráli jsme svoji hru, hodně pohybu, hodně přihrávání, vyhýbali jsme se dotykům s nimi, to se nám dařilo,“ vracel se k předchozímu utkání český útočník Jakub Polák.

Čeští reprezentanti vstoupili i do duelu s Argentinou stejně dobře jako do předchozích dvou, už ve čtvrté minutě si boskovický střelec Ondřej Paděra narazil s Danielem Kavkou a zamířil přesně mezi nohy brankáře.

Ve třinácté minutě zvýšil Michal Salák, chvíli po něm dostal Polák přesnou přihrávku od Stanislava Maříka a bylo to 3:0. Za první poločas vedli Češi na střely 13:4. „Hru jsme měli v první půli pod kontrolu, hodně střel, hodně šancí, i když nepadlo tolik gólů, kolik jsme si představili, ale tolik to nebolí, důležité budou v zápasech play-off,“ hodnotil generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Čtyři minuty po pauze našel blanenský forvard Jan Koudelka přesně jihlavského útočníka Kavku, evropského šampiona do 21 let z minulého roku, který vstřelil první branku v dospělé reprezentaci. „Velká úleva pro Kavku, všichni jsme mu to přáli, šancí na branky už měl dost. Skvělá práce od Ondry Bíra, který našel Koudelku na zadní tyči, a ten přihrávkou vyzval Kavku,“ potěšilo Zelenku.

Ve druhé půli už se strhla česká exhibice, odevzdaní Argentinci vůbec nezachytávali rychlé kombinace. Ve 34. minutě sice orazítkovali břevno, ale z protiútoku procedil míč do sítě Mařík. Vzápětí argentinský brankář vyrazil střelu Kavky zpět do holeně jihlavského forvarda a míč doputoval do sítě. Z rohového kopu pak skóroval podruhé v zápase Mařík a osmý gól přidal František Hakl, který si na hranici pokutového území přehodil míč na levou nohu a přesně vystřelil.

Devátou branku si připsal Salák, přihrával mu mostecký obránce Tomáš Režný, který v poslední minutě dostal šanci na premiérový reprezentační gól. Po faulu na Kavku kopal Režný penaltu, jenže ji namířil jen do argentinského gólmana.

Kýžený desátý zásah v utkání ještě v nastavení po narážečce s Kavkou vsítil Koudelka. „Zápas s Argentinou na mistrovství světa byl svátek, podle toho to taky z naší strany na hřišti vypadalo, velký dík patří trenérům i hráčům, nešetřili síly a dali soupeři desítku. Ukázali jsme sílu, sledovat takovou českou exhibici je radost a na krásně zaokrouhlených 10:0 se nezapomíná. Skvělý výkon od našich, od začátku bylo jasné, kdo je pán na hřišti, jen mě trošku mrzí, že jsme se v některých situacích zachovali lehkovážně, ale k tomu asi svádí takový výsledek,“ hodnotil duel generální manažer.

Na střely český výběr zvítězil drtivě 38:11, suverénně vyhrál základní skupinu a ve čtvrtek od deseti hodin večer jej v osmifinále světového šampionátu čeká Brazílie. „Předvedli jsme neuvěřitelnou kvalitu, což je obrovský signál Brazílii. Jdeme do osmifinále s pokorou, ale potom, co jsme odehráli v základní skupině, chceme jednoznačně uspět naší hrou, kterou jsme dokonale ukázali,“ vyhlížel vstříc play-off Zelenka.

Česká republika – Argentina 10:0 (3:0)

Branky: 13. a 47. Salák, 29. a 35. Kavka, 34. a 40. Mařík, 4. Paděra, 15. Polák, 41. Hakl, 50+1. Koudelka. Žluté karty: 44. Rosůlek – 23. Delgado.

Česká republika: Bellada (Bíro) – Novák, Režný, Polák, Salák, Mařík – Rosůlek, Hakl, Kavka, Levčík, Paděra – Uhlíř, Koudelka, Kounovský.

Argentina: Salomon, Bravaro, Mashmut – Marquez, Casillas, Delgado, Medina, Molina – Ruiz, Corbella, Bellucio, Escobar, Hinojosa – Ledda, Voigt.

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Utkání 14. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Group.
19

Kometa prohrála v Třinci, hattrickem ji sestřelil Růžička

6

Lékaři ve středu na protest zavřou ordinace. Dusí je papírování

Pětiletého syna otec znásilnil, potvrdil soud. Muž trvá na tom, že je nevinný

Brno, Blanensko – Svého pětiletého syna podle obžaloby znásilnil. Muže z Blanenska v květnu Krajský soud v Brně odsoudil k pěti a půl roku vězení. „Využil neznalosti a nevědomosti svého syna. V posteli se vzájemně dotýkali na svých penisech. Poté ho donutil k tomu, aby jej uspokojil rukou,” uvedl předseda senátu Michal Zámečník. Muž svou vinu popírá a odvolal se k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ten případ vrátil k přezkoumání zpátky do Brna.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Kometa zná termíny osmifinále Ligy mistrů. Se švýcarským Zugem začne doma

Brno - Nejprve doma a poté ven. Hokejisté brněnské Komety osmifinále Ligy mistrů začnou před vlastními fanoušky. Se švýcarským Zugem se poprvé střetnou na ledě DRFG Areny v úterý 31. října v sedm hodin večer, odvetu pak ve Švýcarsku pak Brňané sehrají 7. listopadu ve tři čtvrtě na osm večer.