Brňanky pro krácení chvíle už poněkolikáté využily společenskou hru Time´s Up. „Hádáme při ní název filmu. Buď podle toho, aniž bychom jej jmenovaly, pak pouze podle jednoho slova a pantomimou,“ vysvětluje královopolská kapitánka Sarah Beránková.

Ve hře vyniká zejména Karolína Jandová, která také se společnou zábavou mezi spoluhráčky přišla. „Mám trochu nevýhodu, že jsem mladší, takže nemám všechny starší filmy ještě tak nasledované,“ ušklíbne se Beránková.

Mezi společné kratochvíle kupodivu patří i učení, protože vysokoškolaček je v týmu hned několik. „Třeba se navzájem zkoušíme. Ale ne vždy to jde, protože zrovna mému finančnímu účetnictví asi těžko někdo další rozumí,“ usmívá se Beránková. Studijní materiál dodávají i trenéři, kteří hráčkám na papíře připravují schémata herních akcí.

Basketbalistky KP Brno v úvodním zápase EuroCupu prohrály doma s německým Wasserburgem jednoznačně 51:73. Na snímku Šujanová a Tobinová.
Facka na úvod EuroCupu. Wasserburg školil KP Brno v nátlakové hře

Individuální zábava se pak moc nevymyká z tradičních činností. Filmy, hudba, četba. „Třeba Ilča Burgrová si teď objednávala snad osm knížek, má tam hodně různých žánrů. Já jsem spíš přes filmy, ale často v autobuse prostě jenom spím,“ říká talentovaná rozehrávačka.

Italský lídr
Královo Pole usiluje na palubovce Benátek o první letošní výhru v EuroCupu, zatím padlo doma s Wasserburgem i ve Fribourgu. Naopak italský sok je v perfektní formě. Oba duely na evropské scéně vyhrál a vede také domácí soutěž, v níž zdolal i euroligového účastníka Schio. „Z odehraných zápasů už jsme si mohli udělat představu o síle našeho soupeře. Neskládáme ale předem zbraně,“ uvedl brněnský trenér David Zdeněk.

Autobus logicky nesvědčí vysokým brněnským čahounkám. Když se porozhlédnete, většinou nahoře vidíte místo hlav nohy. „Los nám letos přál, že nemusíme nikam letět. Naskládáme se do autobusu a jedeme. Na těle se to samozřejmě nějakým způsobem podepíše, ale jsme zvyklí. Navíc je fajn, že jsme spolu a můžeme pokecat,“ zmiňuje brněnský trenér David Zdeněk.

Jeho svěřenky už za sebou mají přibližně patnáctihodinový výjezd do švýcarského Fribourgu a ještě očekávají šestihodinovou trasu do německého Wasserburgu.

Zasedací pořádek v autobuse bývá volný. Nejvíc v kurzu je pokaždé pět sedadel v řadě v zadní části autobusu. „Tentokrát jsem si je vybojovala já s Evou Kopeckou,“ hlásí vítězně Beránková.