Nula bodů. Přesně tolik ztratili házenkáři Králova Pole v letošní sezoně na domácí palubovce. „Obecně ve všech sportech platí, že domácí prostředí je určitá výhoda. V naší hale to zatím držíme, za což jsme samozřejmě rádi. Chceme, aby ta série pokračovala co nejdéle,“ sdělil trenér házenkářů Králova Pole Pavel Hladík.

V nominaci českých basketbalistek pro zápas s Běloruskem nechybí rozehrávačka brněnských Žabin Eliška Hamzová (v bílém).
Basketbalistky zahájí novou éru, proti Bělorusku i se třemi hráčkami z Žabin

Zápasy mimo brněnskou halu ale vypadají úplně jinak. Brňané totiž ještě z venku body nepřivezli. „Částečně je to kvůli tomu, že jsme hráli proti těžším soupeřům. První dva venkovní duely v Karviné a Zubří byly relativně dobře odehrané. Zápas v Novém Veselí nám úplně nevyšel a hlavně prohra v Plzni o třináct gólů nebyla úplně ideální,“ připomenul brankář Králova Pole Bohumil Pšenica utkání hrané na západě Čech z konce října.

Královo Pole trápí časté vylučování hráčů. Je totiž nejvíc trestaným týmem v soutěži. Pivot Erik Žvak je s deseti dvouminutovými tresty, třemi žlutými a jednou červenou kartou nejtrestanějším hráčem extraligy. „Brno hrálo pět let dole v tabulce. Proto, aby tomu tak nebylo, si musíme získat respekt všech zúčastněných v zápase a musíme přesvědčit, že patříme nahoru,“ vysvětlil Hladík.

Brněnští se mohou v bráně spolehnout na Pšenicu, který je v lize třetí nejlepší gólman se 104 zákroky. „Gólmani jsou v házené hodně důležití, přirovnal bych to k hokeji. Během zápasu na brankáře letí hodně střel. Jsme rádi, že se Bohumilovi daří, a doufáme, že si to udrží, a ještě se mu třeba bude dařit víc,“ pravil Hladík.

Šesté místo v tabulce hráče Králova Pole těší. „Myslím si, že můžeme být docela spokojení s umístěním. Je to dobré, protože vždycky nám úvod soutěže utekl a pak už jsme to těžko doháněli. Teď jsme to nějakým způsobem zvládli a držíme se ve středu tabulky, ale samozřejmě chceme ještě výš,“ uvedl Pšenica.

Barbora Krejčíková na Turnaji mistryň.
České tenistky v Mexiku: Plíšková přiznala depresi, Krejčíková není robot

V nejbližším utkání se házenkáři Králova Pole utkají v sobotu od půl páté odpoledne na palubovce Dukly Praha a v úterý od sedmi hodin večer přivítají v domácí hale v pohárovém klání Nové Veselí. „Priorita pro nás je liga, protože chceme vrátit Brno do play-off. I pohár je velmi prestižní a přikládáme mu velkou vážnost. Budeme se snažit v tomhle divácky atraktivním duelu vyhrát, a prodloužit tak naši domácí sérii neporazitelnosti,“ uzavřel Hladík.

LUKÁŠ SOLAŘ