Filip Vítek strávil na lavičce Buldoků jen devět zápasů. Proč jste znovu změnili trenéra?
V říjnu jsme se rozhodli obměnit realizační tým. Chtěli jsme dát týmu impulz zvenčí. Rozhodli jsme se pro Filipa, který se sice ve florbale nějakou dobu nepohyboval, ale s klubem je spjatý. Slibovali jsme si od něj, že po rozpačitém startu do ligy tým nakopne. Po předvánočních zápasech jsme si zhodnotili situaci a domluvili se, že spolupráci ukončíme.

Bylo hodnocení negativní?
Mělo dvě roviny. Pozitivní je, že se zlepšila komunikace a celkové fungování týmu. Na druhou stranu ale změna nepřinesla body do tabulky a nedokázali jsme vyhrát důležité zápasy o play-off.

Mizérie Buldoků
Po víkendové prohře 2:5 s Otrokovicemi klesli brněnští florbalisté na předposlední třinácté místo superligové tabulky. Za nimi je jen nováček z Ústí nad Labem. Z devatenácti zápasů Buldoci vybojovali jen patnáct bodů. Vyhráli pětkrát a čtrnáctkrát odešli poražení.


Proč volba nového trenéra padla na Rostislava Kohúta?
Náhradu jsme hledali ve vlastních řadách a tím, že Rosťa pracuje jako šéftrenér klubu, vsadili jsme na někoho, kdo je s klubem spojený a má přehled o hráčích i o florbalovém prostředí obecně.

Bude Kohút pokračovat i v další sezoně?
Pracuje u nás dlouho a má přehled o případném zapojení odchovanců. Nám nezbývá nic jiného než zapojovat naše hráče. I proto nemáme důvod do realizačního týmu v budoucnu sahat.

Jaký jste si stanovili cíl do konce této sezony?
Aktuální cíl se v naší těžkopádné sezoně změnil z boje o osmičku zajišťující účast v play-off na teď už pravděpodobný boj o záchranu v Superlize. Do konce základní části zbývá sedm zápasů a naše situace není jednoduchá.

Prohráli jste pět zápasů v řadě a o víkendu jedete na hřiště sedmých Pardubic. Je to soupeř, se kterým se dá nepříjemná série zlomit?
Uděláme maximum, abychom utkání zvládli a sérii protrhli. Snad se to podaří.

Dokážete skončit do desáté příčky a vyhnout se zápasům o záchranu?
Možné to je, ale nezáleží už jen na našich výsledcích. Určitě se chceme v Superlize udržet.

Co považujete za hlavní důvod výsledkového propadu Buldoků?
Problém není v trenérech a složení realizačního týmu. Hlavně nás trápí nízká produktivita. Dáváme málo gólů a na každý se hodně nadřeme. Druhý problém je nedisciplinovanost a častá vyloučení, která soupeři trestají. V sezoně se projevila také hráčská obměna týmu.

Co pro klub znamenají časté odchody hráčů?
Kvalitní hráči nám z Brna odcházejí za lepšími podmínkami například do Prahy nebo do zahraničí. Snažíme se tým průběžně doplňovat, ale novým hráčům nějakou dobu trvá, než si na kvalitu Superligy zvyknou. Podobné je to i se zařazováním talentovaných juniorů. Kvalita kádru postupně klesá. Mysleli jsme, že bude jednodušší odchody kompenzovat.

Jak se s tím vyrovnávají hráči, kteří v klubu zůstali?
Musí si najít novou roli v týmu, respektive dorůst do role lídrů, kteří nám zatím chybí. Kluci, kteří dřív hráli ve třetí lajně, najednou hrají druhou nebo první. Evidentně zatím nejsou výkonnostně ani mentálně připravení na superligovou úroveň.

Chystáte se přivést do poslední fáze sezony nějaké posily?
Jsme omezení tím, že florbal není profesionální sport a přivést někoho v rozjeté sezoně zvenčí bývá složité. Další faktor je konkurence v regionu. Máme také ekonomické mantinely. Od generálního partnera jsme se nečekaně dozvěděli, že pro tento ročník už nedodrží podmínky smlouvy. Dáme víc prostoru odchovancům.