Ta po minulé bramborové sezoně zamířila do polské Vratislavi, za kterou dohromady odehrála 24 zápasů, v nichž zaznamenala 113 bodů. „Chtěla jsem pokračovat v sezoně, ve Vratislavi nastupovalo hodně dalších hráček na stejné pozici jako já. Proto jsem se rozhodla z Polska odejít,“ povídá Ursuová.

Vůbec si nepřipouští, že je kromě slovenské pivotky Veroniky Remenárové jediná cizinka v kádru KP Brno. „Jsem tu, abych odvedla svoji práci a družstvu pomohla,“ hlásí.

V kádru Králova Pole zná i jiné hráčky než ty z loňského souboje o třetí místo. „Třeba Ilonu Burgrovou, v České republice je legenda,“ usmívá se.

Brno ji vůbec není cizí. „Měla jsem zde přítele a jde o velmi krásné místo. Nyní je tu akorát velká zima. Také jsem veganka a už jsem navštívila velmi dobrou veganskou restauraci,“ pochvaluje si rodačka z rumunské Sučavy.

Mezi Polskem a Českou republikou vidí určité podobnosti. „V jídle třeba knedlíky. Také se v Polsku řekne podobně slovo děkuji,“ usmívá se.

Porovnat může ale také úroveň polské a české nejvyšší soutěže. „Je mezi nimi rozdíl, jelikož v České republice všichni ví, že USK Praha neporazí. V polské lize mohou mezi sebou všechny týmy soutěžit,“ popisuje Ursuová.

Kromě polské a české ligy nastupovala i v rumunské, kde předminulou sezonu slavila celkové vítězství ve Středoevropské lize v týmu Alba Iulia. Exotické angažmá si také vyzkoušela v Jižní Koreji, kde získala hned tři trofeje. „Chci se cítit jako světoběžnice. Měla jsem možnost jít hrát zpět do Rumunska, ale je pro mě důležité sbírat zkušenosti,“ přemítá basketbalistka, jejíž matka je Rumunka a otec pochází z Jižní Koreje.

A jak vidí sebe sama jako hráčku? „Ráda tvořím hru a ujišťuji se, že jsou všichni volní. Chodím často pro obranné doskoky, jsem týmová hráčka a zastávám názor, že vše není jen o bodech,“ dodává s úsměvem Ursuová.