Choupenitch nedopustil déjà vu a porazil Egypťana Alaaeldina Abouelkassema v prvním kole vyřazovací fáze 15:13. „Potkali jsme se poprvé od olympiády, měl jsem extra motivaci ho porazit. Byl to vypjatý zápas, bojovali jsme až do poslední tříminutovky a poslední akce,“ řekl třiadvacetiletý šermíř, jenž soutěží se zbraní fleret.

V osmifinále Choupenitch nestačil na Francouze Erwanna Le Péchouxa. Světové osmičce podlehl 11:15. "Vždy je v sezoně někdo, kdo má momentální formu a on v ní je. Vyhrál svěťák v Tokiu, teď taky postoupil do čtvrtfinále. Vyrovnaný zápas, ale v koncovce mě takticky převýšil. Dal důležitý zásah, dostal se do vedení a už jsem se musel tlačit já. Le Péchoux je o hodně menší, takže to byla pro něj výhoda," povídal Choupenitch.

Za jedenáctou příčku které si připsal dvanáct bodů. „Z tohoto závodu mám velkou radost, protože se mi dobře šermovalo už od základních skupin, postoupil jsem přímo do druhého vyřazovacího dne. Výsledek je taková hořká čokoláda. Není to do osmičky nebo medaile, ale pořád dobrý výsledek. Je to jeden z nejprestižnějších turnajů v sezoně,“ prohlásil dvaadvacátý muž žebříčku.

Nyní už se připravuje na lednový Světový pohár v Paříži. "Dva týdnyse budu v České republice věnovat fyzické přípravě a potom od 21. prosince do 28. jedu na tradiční soustředění do Švédska. V lednu jedu zpátky do Londýna, kde bude Světový pohár," dodal letošní vítěz bratislavského satelitu.

Grand Prix v Turíně
Základní skupina:
Alexander Choupenitch – šest zápasů, pět výher

Vyřazovací fáze (64 šermířů):
Choupenitch – Alaaeldin Abouelkassem (Egypt) 15:13

Kolo o 32 šermířích:
Choupenitch – Andrzej Rzadkowski (Polsko) 15:9

Osmifinále:
Choupenitch – Erwann Le Péchoux (Francie) 11:15