Pětadvacetiletý judista se mezi světovou elitou představil poprvé. Ztroskotal v osmifinále na domácím favoritovi Lászlu Csoknyaiovi. „V hale byl hukot, Maďaři ho povzbuzovali, ale i přes ně jsem slyšel moje fanoušky, kteří přijeli z Brna i dalších míst. To mě potěšilo,“ děkoval za podporu.


Na cestě do osmifinále Petr vyřadil soupeře z Nauru a Austrálie. „U exotických závodníků obecně platí, že moc nevím, co čekat. Nejsou známí, nemůžu je vidět nikde na videu. Většinou jsou siloví, takže je potřeba vůbec nic nepodcenit,“ upozornil.
Na mistrovství světa se představil jen týden po univerziádě. Musel se srovnat s časovým posunem. „Neměl jsem s tím problém. Připravený jsem byl dobře na obě akce. Páté místo z univerziády mě spíš ještě nakoplo, chtěl jsem jej na mistrovství zlepšit. I když se to nepovedlo, nebylo to špatné,“ pousmál se.


V Taipei bojoval o medaili do poslední chvíle. Padl však v semifinále i duelu o bronz a obsadil dělené páté místo. „V semifinále jsem měl těžkého soupeře, mrzí mě spíš zápas o bronz, kde jsem si věřil, ale udělal jsem chybu v jednom úchopu a zaplatil za ni,“ posteskl si.
Díky páté příčce přesto Petr dlouho držel nejlepší české umístění na univerziádě. Až v předposlední den jej předehnala smršť atletických medailí. „Měl jsem smíšené pocity. Na jednu stranu bylo příjemné držet nejlepší výsledek, ale medaile by byla hezčí,“ zasnil se.


I bez cenných kovů na krku ho doma čekalo vřelé přivítání. „Bylo trochu rušněji, co se týče vítání. Moje výsledky vzbudily ohlas u judistů i rodiny, všichni měli radost,“ líčil student Masarykovy univerzity.


Z univerziády může stoupat už pouze na olympijské hry. „Atmosféra je podobná a moc jsem si ji užil. Především zahájení, kdy nastupujete na stadion s ostatními sportovci a všichni fandí. Neměl jsem moc času na ostatní sporty. Trávil jsem hodně času s ostatními judisty, vždycky jsme výborná parta. Je velká motivace se dostat na olympiádu,“ uznal Petr, jemuž kvalifikace do Tokia 2020 začne už příští rok.

Úspěchy v TaipeiZ jihomoravských studentů si na univerziádě nejlépe vedl dálkař Radek Juška ze Staroviček na Břeclavsku, který získal zlato. O medaili bojovala také pětice brněnských studentů Arnošt Dubový, Martin Dvořák, Michal Ondráček, Michal Sobotka a Jan Vašourek s baseballisty, v duelu o bronz prohráli s Koreou. Basketbalistky s Brňankami Beátou Adamcovou a Evou Kopeckou skončily osmé, Radek Pumprla s basketbalisty dvanáctý. Jan Pražák z Volejbalu Brno pomohl Čechům k sedmé příčce, Klára Vyklická z KP Brno byla s volejbalistkami dvanáctá. Upozornila na sebe obojživelnice Tereza Králová. Brněnská rodačka soutěžila ve vzpírání i v hodu kladivem. V obou disciplínách byla osmá.