V mixu získala v Melbourne spolu s Chorvatem Nikolou Mektičem svůj už čtvrtý grandslamový titul. Ve čtyřhře žen dokráčela s parťačkou Kateřinou Siniakovou poprvé do semifinále a ve dvouhře se dostala z kvalifikace premiérově až do druhého kola.

Celkem vyhrála třináct z patnácti zápasů. „Jsem nepředstavitelně šťastná. Odehrála jsem patnáct utkání v osmnácti dnech na nejvyšší možné tenisové úrovni. Rozhodně jsem si nemohla přát víc,“ vyznala se pro Deník Rovnost čtyřiadvacetiletá tenistka.

Jak jste se domluvila na spolupráci s Nikolou Mektičem a jak jste si sedli lidsky?
Začátkem ledna jsem hledala parťáka a projížděla kontakty v telefonu. Našla jsem jeho číslo. Hned jsem mu napsala na WhatsApp, zda nechce hrát se mnou. Asi do pěti minut mi přišla zpráva, že bude moc rád a že nemůže uvěřit, že jsem mu napsala. Byla jsem šťastná. Myslím si, že základem úspěchu byla komunikace, v níž jsme neměli nejmenší problém. Nikola i jeho tým byli moc hodní a podporující. Pořád jsme se smáli. Přišli mě podpořit i v deblu.

Cestou za titulem jste si v mixu zahrála i proti známému bouřlivákovi Nicku Kyrgiosovi. Jak se vám returnoval jeho dělový servis?
Těžce. Nebylo vůbec poznat, kam zaservíruje. Dostala jsem hodně es. Zní to divně, ale byla jsem ráda, protože každým esem přispíval na požáry a záchranu zvířat v Austrálii. Čím víc jich dal, tím víc peněz poslal. Povedlo se mi ale vrátit jeho servis s rychlostí asi 211 kilometrů za hodinu do kurtu a ještě jsme výměnu vyhráli, na což jsem byla pyšná. Dokonce jsme ho zvládli i brejknout a stihl zlomit raketu. Předvedl super show a fanoušci vytvořili nádhernou atmosféru. Moc jsem se na kurtu bavila a jsem ráda, že jsem mohla proti Nickovi nastoupit.

V singlu se vám podařilo životní maximum. Čím si vysvětlujete, že vám to sedlo zrovna letos?
Přijde mi, že čím víc tejpu na sobě mám, tím se na turnaji dostanu dál. Mám zavázané chodidlo a kotník, před prvním kolem dvouhry jsem si blokla krk, takže jsem měla tejpy po celých zádech a v závěru turnaje taky zatejpované lýtko. Nakonec je z toho nepředstavitelný úspěch. Opravdu nevím, proč se mi na Australian Open takto dařilo. Nic jsem neočekávala. Jsem šťastná, že můžu hrát.

Jste na 112. příčce v žebříčku WTA ve dvouhře, což je vaše maximum. V únoru a březnu neobhajujete skoro žádné body, jaké si teď dáváte cíle v singlu?
Žádné. Chci být zdravá. Loni jsem měla těžké zranění chodidla a jsem ráda, že teď mě nebolí. Každý den se situace mění. Být zdravá je pro mě teď nejdůležitější. Každý zápas jdu odmakat, ale zároveň si ho chci maximálně užít. Kvůli závažnosti zranění se mi hodně změnily priority.

Diskutovaným tématem Australian Open bylo špatné ovzduší v Melbourne kvůli požárům. Limitovalo vás nějak?
První a druhý den kvalifikace to bylo hrozné, hráči kolabovali, venku se nedalo dýchat, bylo špatně vidět. Když jsem trénovala, kašlala jsem, cítila se slabá, unavená, pálily mě oči a motala se mi hlava. Celé odpoledne jsem prospala. Byl to strašný pocit. Hráči, co nastoupili k zápasu první den, si stěžovali. Vůbec jsem se jim nedivila. Nebylo to zdravé. Od hlavní souteže už naštěstí žádný takový den nebyl. Pro sportovce je takový vzduch nebezpečný.

Blíží se olympijské hry v Tokiu. Jsou pro vás extra motivací?
Ano, ale nemyslím na ně. Určite případně moc ráda pojedu. Mám splněné všechny požadavky pro kvalifikaci včetně účasti ve třech fed cupových zápasech. Chci hrát i hodně deblových turnajů, abych posbírala body. Zároveň ale máme tolik dobrých singlistek a deblistek, že bude strašně těžké, aby mě svaz do Tokia nominoval. Zatím se soustředím jen na turnaje, konečné rozhodnutí má Český tenisový svaz.

Barbora Krejčíková na AO
Dvouhra: 3 výhry v kvalifikaci, 1 výhra v hlavní soutěži a prohra ve druhém kole s Jekatěrinou Alexandrovovou 1:6 a 3:6.
Ženská čtyřhra s Kateřinou Siniakovou: 4 výhry a vyřazení v semifinále s dvojicí Barbora Strýcová/Sie Su-wej 2:6, 3:6
Smíšená čtyřhra s Nikolou Mektičem: 5 výher a titul
Celková bilance: 13 výher, 2 prohry
Žebříček WTA ve dvouhře po AO: 112. místo (maximum)
Žebříček WTA ve čtyřhře po AO: 13. místo