Brněnská univerzálka v závěrečném duelu, který Královo Pole prohrálo 0:3 na sety, poprvé v sérii naskočila v základní sestavě. „Po delší době jsem dostala šanci nastoupit od začátku, takže jsem chtěla trenérovi (Marku Rojkovi – pozn. red.) ukázat, že jsem připravená naplno bojovat o medaili a místo v základní šestce,“ povídá.

A důvěru královopolskému kouči splatila. Blýskla se osmnácti body, z toho čtrnácti z útoků a dvěma po úspěšných blocích. Navrch přidala dvě esa. „Cítím se líp než v sezoně. Navíc už se blíží konec soutěže, kde bojujeme o medaili, což je vždy o něčem jiném. Cíl je na dosah a jinak se hraje i trénuje,“ prohlašuje Pištěláková.

Před duelem navíc vůbec netušila, že jej začne v základní šestce. „Kouč nám oznamuje sestavu až těsně před zápasem, takže jsem ani nevěděla, že nastoupím. Musíme se všechny naplno soustředit, protože nevíme, kdo půjde do hry,“ prozrazuje rodačka ze slovenských Malacek.

I když si se spoluhráčkami vysněné finále nezahraje, stále ji čeká boj o bronz, který KP Brno obhajuje z minulé sezony. „Chtěly jsme hrát finále, ale v sezoně jsme si to trochu pokazily. Nyní plánujeme zopakovat medaili z minulého roku,“ líčí Pištěláková, která do Králova Pole přišla před sezonou z bratislavské Slávie.

Zároveň už vyhlíží i možného soupeře pro boj o třetí místo. Zatím se zdá, že si to Brňanky po roce opět rozdají s Ostravou. Ta je proti Olomouci sice v semifinále krok od vyřazení, ale zároveň už soupeře jednou nečekaně porazila. „Nejsme nastavené jinak než na vítězství. Víc si přejeme Ostravu, se kterou hrajeme vyrovnanější zápasy,“ tvrdí čtyřiadvacetiletá volejbalistka.