Klání s klasickým tenisákem napuštěným vodou na místě bývalého stadionu hokejové Komety ovládl celek Novas Bulls, který ve finále zdolal tým Technický kluci. „Byla tady opravdu silná konkurence, takže jsme strašně rádi, že jsme došli tak daleko. Ve finále jsme toho měli už dost, ale nevzdali jsme se a v poslední minutě jsme srovnali skóre. Myslím, že za bojovnost jsme si to zasloužili,“ radoval se kapitán vítězného týmu Petr Novák.

Pravidla turnajeZápasy Red Bull Urban Buly se hrají na betonovém hřišti velikosti 20 x 10 metrů. Dva soupeřící týmy mají až pět členů, přičemž v jednu chvíli na hřišti mohou být pouze tři hráči. Žádné chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč jen s hokejkou. Hrací doba je rozdělená na dva pětiminutové poločasy, počítá se hrubý čas. Používá se tenisový míček napuštěný vodou a branky nestřeží žádný gólman.


Oba celky stejně jako poražení finalisté postoupili na finálový turnaj, který se uskuteční 7. července v Praze. Jeho vítěz nastoupí proti mužstvu složeného Hertlem. „Jako malý jsem taky takhle hrával a dokonce jsem si nad sporákem ohýbal umělohmotnou hokejku. Je to fantastický sport,“ prohlásil bývalý prvoligový fotbalista Petr Švancara, který turnaj navštívil.

Kvalifikační klání druhého ročníku Red Bull Urban Buly hostí vedle Brna ještě Ostrava, Chomutov a Praha. „Přesně v tomhle stylu jsem začínal za barákem i já, to znamená beton, tenisák a hokejka. Proto je mi tenhle koncept tak blízký a cítím se tu jako ryba ve vodě. Znamená pro mě nostalgii,“ přiznal dvojnásobný mistr světa v hokejbalu Petr Novák.

Suverénního vítěze má i jihomoravský přebor. Fotbalisté Sokola Lanžhot (na snímku v červeném Jaroslav Hílek) mají před posledním kolem devítibodový náskok.
Lídři nižších soutěží? Kluby dávají oporám propustky