Proč právě Sparta a proč právě teď?
Volali jsme si už minulý týden s Benim Simitčim (trenér Sparty – pozn. red.), nabídl mi měsíční hostování a ptal se, jestli mám zájem. Probral jsem to s trenérem Helasu Janem Loupem, říkal jsem, že chci zkusit něco nového. Kluby se domluvily, v pondělí se přesun dotáhl do konce a v úterý už jsem nastoupil.

Co od změny čekáte?
Chci zkusit jiný futsal, jiné spoluhráče, jiné prostředí. Třeba i nabrat motivaci, získat zkušenosti od jiných trenérů. Zahrát si s mistrem světa se také nepoštěstí každý den.

Takže vás lákal i silný kádr Sparty, která v nejvyšší soutěži stíhá z druhé příčky vedoucí Chrudim?
Znám z Tanga Michala Beleje, velký podíl na přesunu měl ale i brankář Ondra Vahala, protože v reprezentaci spolu bydlíme na pokoji a máme k sobě blízko, jsme přátelé.

Brankář Marek Langhamer.
Oživení brankářského dua. Čiliaka doplnil technik s hokejkou

Nastoupil jste už ve finále domácího poháru proti Chrudimi, kde ale Sparta prohrála 1:2. Jak jste se cítil s jiným dresem na sobě?
Po dvanácti letech v Helasu jsem vnímal akorát to, že nemám na dresu dvojku, ale dvaadvacítku. Jinak většinu spoluhráčů i protihráčů znám, potkáváme se pořád v lize. Spíš jsem rád, že jsem si zahrál finále, bylo to nahecované a já mám rád utkání, kde se o něco hraje. S adaptací jsem problém neměl.

Měl jste velký zálusk získat hned v prvním startu cennou trofej?
Tak jsem to nevnímal. Šel jsem do zápasu bez jediného tréninku s týmem. Chybělo nám trochu štěstí, jednalo se o vyrovnaný duel, bohužel jsme o jeden gól prohráli. Po finále jsem dostal medaili, ale šel jsem za trenérem Simitčim a odevzdal ji. Řekl jsem mu, aby ji předal někomu z mladých kluků, kteří za Spartu hrají pravidelněji, akorát chyběli. Oni si ji zaslouží víc než já kvůli jednomu zápasu.

Už jste slyšel nějaké narážky ze strany svých brněnských kamarádů na odchod do tradičně nenáviděné Sparty?
Spíš si z toho dělám legraci sám, protože jsem hrával velký fotbal za Spartu Brno, takže říkám, že jsem si akorát spletl města. Kamarádi mi občas napíšou na sociálních sítích něco o Pražákovi, ale nijak si to neberu. A jestli si někdo myslí, že jsem šel do Sparty kvůli penězům, tak to bych určitě nešel jen na měsíc.

Je možné, že zůstanete v klubu i déle?
Sparta mi nabízela možnost zůstat až do konce sezony, ale s trenérem Loupem jsme se domluvili na měsíci. Pak si můžeme sednout a vše vyhodnotit. Teď nad tím nechci přemýšlet, mám před sebou tři zápasy ve Spartě, ale srdcem jsem samozřejmě pořád Helasák.

V jakém sportovním režimu budete nadcházející měsíc fungovat?
Domluvili jsme se, že budu vždy na jeden trénink a zápas. Připravovat se budu dál i s Helasem, v zásadě funguju dál v Brně.

Nedávno jste podstoupil operaci kolena. Jste už v pořádku?
Musel jsem na artroskopii, opravili mi meniskus a čéšku. Začal jsem hned každý den poctivě rehabilitovat, snažím se posilovat. Doktor říkal, ať se nebojím koleno zatížit, pak uvidíme, jestli oteče, nebo budeme muset zvolnit. Zápas vydrželo, takže v pohodě.

Němec z brněnské Komety a Trončinský z Pardubic
Jsem v Brně doma a snad ještě nějaký rok budu, říká Vojtěch Němec