Jedním z hlavních lákadel je exhibice Libora Podmola, mistra světa ve freestyle motocrossu a dvojnásobného účastníka slavného závodu Rallye Dakar. Právě s dakarskou motorkou se český závodník chystá na Masarykově okruhu předvést kousky, které běžně ukazuje s mnohem obratnějším strojem. „Stručně a jasně, moje dakarka v Brně poletí vzduchem, salto nemůže chybět. Zároveň odjedeme velkou exhibici. Když adrenalinová show, tak se vším všudy,“ dodává Podmol. Ten se podobně jako Radek Bílek, Richard Bábek nebo Pavel Polášek představí při dopoledním i odpoledním bloku.

V paddocku okruhu vyroste velká aréna pro partu kaskadérů Special Brothers Crew v čele s Adamem Peschelem. „Bude to mix triků ze světa stuntridingu, ať už individuální nebo synchronizované jízdy, do show zapojíme i publikum. Máme v rukávu několik specialit, jako je společná exhibice s drift autem, nebo v České republice jediná stuntová přestavba motorky Harley Davidson,“ nastínil Peschel.

Na akci nebude chybět ani šampion UFC Jiří Procházka, který bude jedním z hostů talk show přímo v závodním boxu. Zájemcům se potom i podepíše.

Fotbalisté Líšně B minulý týden slavili postup do divize, kde si zahrají v derby se Zbrojovkou Brno B.
Los divize: na úvod dvě jihomoravská derby, v jaké skupině bude Zbrojovka?

Další boxy zaplní expozice motocyklových značek a další vystavovatelé. Program dále nabídne BMX & Trial Show, JetSurf arénu nebo adrenalinový skok do nafukovací matrace přímo z terasy řídicí věže.

„Masarykův okruh je výjimečné místo, které chceme dlouhodobě otevírat nejen fanouškům motorsportu, ale i široké veřejnosti. Proto jsme se rozhodli uspořádat velkou pestrou akci, na které si svoje najde opravdu každý. Ať už jsou to exhibice v paddocku, taxi jízdy v závodních vozech na dráze nebo rozhovory s účastníky v závodním boxu. Při skládání programu jsme šli rovnou za těmi nejlepšími profesionály ve svých oborech, i proto jsem přesvědčena, že návštěvníci budou v sobotu večer odjíždět se spoustu nezapomenutelných zážitků, uvedla ředitelka okruhu Ivana Ulmanová.

Fotbalisté Startu Brno a Bohunic se v uplynulé sezoně utkali v divizi, už druhý srpnový víkend změří síly v MSFL.
MSFL rozlosována! Bohunice čeká těžký start, Rosice si zahrají derby

Za vstupné zaplatí zájemci tři sta korun, užít si mohou i pětadvacetiminutovou jízdu po dráze za zvýhodněnou cenu šest set korun.

Brány Masarykova okruhu se otevřou v devět hodin ráno, Podmolova show se uskuteční v pravé poledne a ve tři hodiny odpoledne, stunt show Adama Peschela v jedenáct dopoledne a o tři hodiny později. Podrobnější program je na stránkách Automotodromu Brno.

Souběžně s akcí se na Masarykově okruhu o víkendu premiérově uskuteční také Spartan Race.