Kombinovanou disciplínu si soutěžící vyzkoušeli na mistrovství vůbec poprvé. O lesklý kov se utkalo pouze šest sportovců, kteří uspěli v kvalifikaci. Konečné pořadí pak určily výkony v trojici disciplín. Lezci se utkali v závodech na obtížnost, rychlost a v boulderingu. „Začali jsme rychlostí, kde jsem se posunul z poslední na pátou pozici, pak následoval bouldering. To je velká ruleta, tady třeba pořadatelé postavili poměrně lehčí bouldery. Měl jsem štěstí, že jsem je všechny vylezl, i když jsem potřeboval víc pokusů než Schubert. Zvlášť třetí boulder si mi vůbec nelíbil, k jeho zdolání byl třeba těžký koordinační skok. Podařilo se mi to až na konci limitu,“ uvedl Ondra.

V závěrečném lezení na obtížnost už rakouského soupeře překonal. „Na to jsem se hodně těšil. Obtížnost jsem bral jako odvedu za mírně nepovedené finále, kde Jakob vyhrál a já skončil druhý. Tady se role otočily a já vylezl o několik chytů dál,“ pochvaloval si Ondra, jenž v celkovém pořadí v kombinaci nakonec skončil druhý.

Pětadvacetiletý lezec tak navázal na svůj triumf dvěma lety, kdy v obtížnosti získal na šampionátu zlato. V roce 2014 opanoval na mistrovství světa soutěže hned dvě. „Jsem spokojený, jak jsem zalezl. Za druhé místo v kombinaci jsem rád, i když jsem nebyl od vítězství až tak daleko. Spokojil bych se ale i se třetí příčkou. Dobře jsem zalezl v důležitých disciplínách, tedy boulderingu a obtížnosti,“ zhodnotil úspěšný sportovec.

Nyní se Adam Ondra vrací k lezení na skalách. V listopadu zamíří za oceán, kde zkusí pokořit cestu Salathé v amerických Yosemitách.

JAROSLAV GALBA