„Je to opravdu hraniční suma, přesto věřím, že bude oběma zastupitelstvy schválená. Kraj i město akci podporují, a to napříč politickým spektrem. Moto Grand Prix svým významem přesahuje hranice jižní Moravy, jde o akci na úrovni, která nám přináší mezinárodní prestiž,“ uvedla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Brněnské kempy každý rok zaplní tisíce motocyklových fanoušků.
Konec Velké ceny: Bojíme se o existenci, říkají majitelé kempů

Dohodu s krajem potvrdila také brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Věřím, že na červnovém zastupitelstvu návrh na zvýšení dotace odsouhlasíme, a učiníme tak další krok k zachování nejvýznamnějšího motocyklového závodu v České republice,“ sdělila.

Na nákladech velké akce se má do budoucna podílet také společnost Automotodrom Brno, která Masarykův okruh provozuje. „Záchrana Grand Prix České republiky je pro naši společnost prioritou. Převezmeme na sebe část závazků pořadatele, a to až do celkové výše pěti milionů korun,“ řekla předsedkyně představenstva společnosti Ivana Ulmanová. Automotodrom se má podílet na provozních nákladech akce jako je likvidace odpadů, ozvučení nebo generátory.

Navýšení finanční podpory ze strany pořadatelů požadoval premiér Andrej Babiš. Vláda má nyní o podpoře motocyklových závodů jednat znovu.

Cyklopruh. Ilustrační foto.
Obchvat Žebětína poslouží nejen autům, ale i kolům. Namalují na něj cyklopruhy

Pořadatelský Spolek pro GP ČR, za kterým stojí Jihomoravský kraj a město Brno, žádal stát na pořádání závodů o pětašedesát milionů korun, ale vláda zatím schválila dotaci jen devětatřicet milionů. Zastupitelé Brna v dubnu schválili na závod dotaci patnáct milionů, Jihomoravský kraj pětadvacet milionů.