První třetinu sice prohráli gólem ze závěrečné minuty, ve druhé části ale otočili skóre. „Konečně jsme zlepšili obranu, na které pracujeme. Zvládali jsme jak situace jeden na jednoho, tak hru v systému,“ pravil trenér celku Rostislav Kohút.


GÓLY SLOVENSKÉ POSILY


Buldoci si poradili i s komplikacemi způsobenými zraněním gólmana Mazánka, jehož musel v šestatřicáté minutě nahradit Kuhn. „Mazánek má něco se stehnem, zatím nevíme, na jak dlouho to bude. Máme ale vyrovnanou brankářskou dvojici, tak to krátkodobě velká komplikace nebude,“ podotkl Kohút.

Dvěma brankami se na výhře podílela letní akvizice z Bratislavy, osmnáctiletý Matyáš Němec. „Cítil jsem se hodně dobře. Celkově jsme se všichni předvedli Jako tým začínáme hrát, co chceme a sbíráme zkušenosti. Podle mě si postupně zvykáme a bude to z naší strany lepší,“ prohlásil slovenský útočník.

Buldoci v sezoněOtrokovice - Buldoci 11:3
Buldoci - Chodov 2:12
Střešovice - Buldoci 9:3
Bohemians - Buldoci 7:2
Buldoci - Kr. Vinohrady 5:4
Ml. Boleslav - Buldoci 13:1
Liberec - Buldoci 10:3
Buldoci - Pardubice 3:1


Přes hrozivé skóre 22:67 drží Buldoci kontakt s příčkami zajišťujícími play-off. Z předposlední třinácté pozice ztrácí na osmou Ostravu dva body. „Vždy záleží na soupeři, proti kterému hrajeme. Pardubice jsou srovnatelné s námi, čehož jsme využili. Potom dostaneme celky z přední části tabulky a to je vždy těžší,“ zmínil kouč Buldoků.

Extraliga se podle něj v průběhu základní části rozdělí do třech výkonnostních částí. „Čtyři nejlepší týmy odskočí, potom vznikne skupina od pátého do sedmého místa a taky od osmé do čtrtnácté pozice,“ zamyslel se Kohút.

Brněnští přitom podle něj budou v poslední ze zmiňovaných skupin. „Počítáme s tím od začátku sezony a není to pro nás překvapení,“ řekl trenér.

Hráči týmu se shodují na tom, že ani vysoké prohry optimistické naladění v kabině neovlivnily. „Máme dobrou partu, tvrdě makáme a zvykáme si. Postupně hrajeme líp i s favority,“ pochvaloval si Němec.

V dalším kole Buldoci hrají v sobotu večer na palubovce České Lípy.