Ta dost možná rozhodne o postupujícím do semifinále Fed Cupu. „Stát se může všechno. Když půjde do tuhého, tak to snad zvládneme,“ věří v úspěch sedmá deblistka světa.

Jak vidíte šance českého týmu v zápase se Španělkami?
Myslím, že jsme na jednu stranu podceňovaným týmem, na tu druhou tady určitě máme šanci uspět. Elitní skupina Fed Cupu je pro nás odměnou, ale to neznamená, že nám to stačí. Je v našich silách, abychom postoupily do semifinále.

Španělsko je dlouhodobě považováno za tenisovou velmoc. Desetkrát bylo ve finále Fed Cupu, pětkrát pohár vyhrálo. Navíc jsou Španělky úřadujícími vicemistryněmi. Pomáhá vám tahle charakteristika v motivaci?
Určitě. Zápas to nebude jednoduchý, oni svou kvalitu během posledních let několikrát ukázaly. Výhodou pro nás by mohl být rychlý povrch.

Očekává se velmi vyrovnaný souboj. Počítáte s tím, že se může rozhodovat až v závěrečné čtyřhře?
Stát se může všechno. Budeme na to připravené. Stejně tomu bylo v baráži s Izraelem. S Ivetou jsme tam zahrály výborný zápas. Máme toho spoustu za sebou, jsme na spolupráci zvyklé. Takže když půjde do tuhého, snad to zvládneme. Určitě nám pomůže i publikum.

Jak jste se těšila do Brna?
Jsem tady už po několikáté. Město výborně znám, moji rodiče totiž odtud pocházejí .

Co aklimatizace?
Už jsem týden v Čechách, takže nějaký časový posun mi nedělá vůbec problémy. Podobně na tom budou i ostatní holky. Doufám, že se to odrazí o víkendu a nám se bude dařit.

Už jste si vyzkoušela brněnský kurt?
Povrch je stejný jako loni. Chvilku si na něj budeme zvykat, ale do víkendu by mělo být všechno v pohodě. Budeme dobře připravené.