Hrací kartu si navíc vyzvedlo dva tisíce dětí, které se aktivně zapojily do soutěží na jednotlivých sportovních stáncích. „Ne každé dítě si kartičku vzalo, ale přes dva tisíce ano. Děti obešly osm stanovišť, aby od nás dostaly dárek,“ líčil Vrubl.

Na Dni náborů se představilo také víc klubů než v loňském roce. Letos se jich prezentovalo přes osmdesát v padesáti sportovních odvětvích. „Je to outdoorová akce odvislá od počasí, rodiče se mnohdy rozhodnou až dopoledne. Návštěvníci přicházeli i odpoledne a ještě ve tři stála fronta u registrace. Akce už je známá, lidé si aktivně vybírají kroužek, děcka si sport vyzkouší. Areál na Kraví hoře nám taky prospívá, zabereme celý kopec včetně koupaliště. Hlavně je důležité, že děcka aktivně sportují, vyberou si sport, přijdou si pro cenu a odchází vysmáté, což je pro nás pecka,“ těšilo vedoucího střediska.

Mezi tradiční aktéry patří zástupci Unie sportovních klubů města Brna v čele s hokejovou Kometou. „Svůj stánek ještě rozšířila o skákací hrad, má tam další aktivity. Všechny unijní kluby se na akci podílely, oddíly vnímají, že se Dne náborů nemusejí účastnit povinně, ale spíš z radosti, což je pro nás při chystání plus,“ sdělil Vrubl.

Už potřetí se při Dni náborů představil také Headis, ve kterém protivníci hlavou odehrávají míč na pingpongovém stole. „Den náborů byl pro nás opět velmi úspěšný. Zájem o hraní předčil naše očekávání a dva stoly nedostačovaly, protože se neustále tvořily fronty na vyzkoušení. Počasí této skvělé akci opět přálo, takže si ji všichni náležitě užili. Poděkování patří organizátorům za povedený den,“ vzkázal předseda Headis CZ Aleš Karásek.

Už před rokem se jeho sportu účast na Kraví hoře vyplatila. „Získali jsme několik nováčků, kteří se zapojili do pravidelných tréninků a díky Dnu náborů má Česká republika opět mistryni světa v juniorech. Zní to jako neuvěřitelný příběh, ale Veronika Vávrová, která se do Headisu přihlásila právě při této akci v roce 2017, získala letos v červenci zlatou medaili na mistrovství světa v Německu,“ poznamenal Karásek.

Jubilejní pátý ročník zamíří za rok opět na Kraví horu. „Místo chceme zachovat. Přijde nám, že má svoje kouzlo a je s ním Den náborů spojený. Zůstaneme na Kraví hoře, dokud nebudeme v pozici, že se nevejdeme. Zatím tam prostor je,“ podotkl Vrubl.

STAREZ-SPORT za poslední měsíc uspořádal třetí velkou sportovní i společenskou akci. Po Sportovním parku Riviéra následovalo Rozloučení s prázdninami na Riviéře a nyní Den náborů. „Máme relativně dost zpětných vazeb, ozývají se rodiče, kteří kvitují, že se něco pro děcka dělá a všechno je zdarma. Lidé se v dnešní době na výdaje dívají, zvlášť při zahájení školního roku. Snažíme se s podporou města dělat akce, kde si děti zdarma vyzkoušejí sporty a najdou si ten vhodný. To samé plánujeme v listopadu při veletrhu Life!“ doplnil Vrubl.