Před rokem tam zamířilo tři a půl tisíce návštěvníků, jejichž počet patrně rapidně vzroste. „Pokud vyjde počasí, předpokládáme, že se dostaneme na dvojnásobek návštěvníků,“ vyhlíží Štěpán Vrubl, vedoucí Střediska aktivit a sportu společnosti Starez-Sport, která Den náborů pořádá.

Z nových sportů bude jeden z nejzajímavějších patrně squash, který ukáže klub Moravská Slavia Brno. „Chceme oslovit děti, aby se squash dostal ještě víc do povědomí mládeže. Je to rychlý, dynamický, akční sport a dětem se líbí,“ popisuje předsedkyně a trenérka klubu Dana Honková.

Na Kraví hoře bude dokonce zmenšená verze squashového kurtu. „Děti si u nás mohou vyzkoušet základy, jak to na squashi funguje,“ dodává Honková.

Své umění ukážou také vyznavači workoutu, tedy cvičení jen s vlastní vahou, nebo headisu, při kterém protivníci hlavičkují na ploše pro stolní tenis. „Zúčastní se členové Unie sportovních klubů města Brna v čele s Kometou a Zbrojovkou, při Dni náborů budou i cvičení pro děti, různé druhy tancování nebo hasiči,“ říká člen organizačního týmu Petr Krchňák.

BOJ S MEČEM

Mezi méně tradiční sporty na Kraví hoře patřilo už loni kendo, japonské umění boje s mečem, které také letos představí klub Seishinkan Kendo Brno. „Pokud dítě chce, oblékneme ho do kompletní výstroje, dáme mu do ruky bambusový meč a řekneme, jak má dělat základní výpady. Pak si to vyzkouší na figurantovi,“ přibližuje předseda oddílu Jakub Šmerda.

Zájem o účast na Dni náborů roste také mezi kluby. „Ani jsme je nemuseli oslovovat, hlásily se samy. Máme opět k dispozici i bazén, takže prezentace budou jak na souši, tak na vodě. Bude z čeho vybírat,“ doplňuje Pavel Blaha, předseda Jihomoravské organizace České unie sportu, která se na pořádání akce podílí.

Návštěvníci Dne náborů mají do areálu Kraví hory vstup zdarma. Akce trvá od devíti ráno do šesti hodin večer.