Přestože stanoviště jednotlivých oddílů zaplnila areál Kraví hory už před rokem, místo pro nové kluby pořadatelé našli. „Nějakou rezervu jsme měli už z minulého roku, věděli jsme, kde se dá přidat. Byly to příjemné starosti,“ uvedl Vrubl.


KOMETA I ZBROJOVKA


Základ prezentujících účastníků tvoří Unie sportovních klubů města Brna v čele s hokejisty Komety nebo fotbalisty Zbrojovky. Velký úspěch mívá tradičně biatlon, návštěvníci se můžou těšit na veslování, míčové sporty, ale také různá cvičení pro děti, několik druhů tanečních odvětví a svou práci ukážou například hasiči. „Na pódiu se kluby budou prezentovat, což chtěla drtivá většina z nich, aspoň si děti i rodiče představí, co je přímo může čekat. Návštěvníci uvidí ukázky od tančení, přes bojové sporty až po driblink v basketbalu. Připravili jsme doprovodný program i pro nejmenší jako různé křížovky, osmisměrky, malování na obličej, tetování a podobně,“ doplnil vedoucí střediska.

Ilustrační foto.
Po Masarykově okruhu se proženou vozy Formule 1. Zaútočí na traťový rekord

Mezi tradiční účastníky patří například brněnský oddíl bojových sportů Jetsaam Gym. „Pro nás je čest být tam jako zástupce bojových sportů v Brně, nebereme Den náborů jako prezentaci Jetsaam Gymu, ale obecně thajského boxu nebo MMA. Máme dobrou spolupráci s brněnskou unií a jsme rádi, že tam můžeme být,“ prohlásil Martin Karaivanov, zakladatel a trenér klubu.

Děti si vyzkouší trénink a navlečou také boxerské rukavice. „Jako každý rok si děcka můžou bouchnout nebo kopnout do lap. Zjistí, co zhruba obnáší trénink a otestují si, zda je baví nebo nebaví do něčeho praštit,“ líčil s úsměvem kouč Karaivanov.

Představí se také několik nových jihomoravských oddílů například z florbalu, basketbalu nebo fotbalu. „Všichni zájemci dostanou stejný prostor, ať se jedná o hokejovou Kometu, nebo klub, který teprve začíná,“ sdělil Vrubl.

Poprvé bude na Dni náborů oddíl Brno Ultimate Frisbee Underground, který ukáže kolektivní hru s létajícím diskem. „Jsme rádi, že můžeme náš sport přiblížit dětem. Myslíme, že ultimate frisbee založené na fair play a zodpovědnosti na hřišti je výborný sport pro mládež, tuto myšlenku rádi odprezentujeme,“ řekl Jakub Venglář, jeden z představitelů týmu zkráceně zvaného BUFU.

Na jeho stanovišti si děti vyzkouší práci s létajícím diskem. „Ukážeme jim, jak se hází, máme nachystanou soutěž o disk. Když bude prostor, mohou si děti s námi i zahrát,“ doplnil Venglář.

Mezi nováčky patří na Kraví hoře například oddíl Trops Brno, který v Černovicích provozuje atletickou přípravku. „Určitě si ode Dne náborů slibujeme, že se klub zviditelní a dostane do povědomí,“ pronesla předsedkyně a také trenérka Michaela Nádeníčková.
Pro návštěvníky na Kraví hoře připravuje také její oddíl různé aktivity. „Přichystáme překážkovou dráhu, skok do dálky na velké žíněnky, skákání v pytli a další,“ přiblížila nabídku Nádeníčková.


PŘES PĚT TISÍC LIDÍ


Před rokem Den náborů na Kraví horu přilákal 5287 návštěvníků a potenciálních nových členů oddílů. „Den náborů už je stabilní, zaběhnutá věc a kluby už se samy ozývají. Nemusíme je ani oslovovat, protože vědí, že to funguje, akce nevyznívá do prázdna. Děti, které kroužek nemají, si sport najdou, vyzkouší a mnohdy se stane, že u něj zůstanou,“ řekl Vrubl.

Návštěvnost raději neodhadoval. „Pokud bude počasí přát a dorazí obdobně lidí jako minulý rok, budeme spokojení. O nás však nejde, jde hlavně o kluby, které se prezentují a nabízejí možnosti. Čím víc bude akce plná, tím lépe,“ přál si vedoucí Střediska aktivit a sportu STAREZ-SPORT.

Každé dítě dostane u registračního stánku Dne náborů hrací kartu a po absolvování několika stanovišť obdrží drobný dárek.
Bohatý program začne tradičně od devíti hodin ráno a potrvá do šesti hodin večer. Veškeré informace najdou zájemci na internetové adrese www.dennaboru.cz.

Dostal příležitost startovat na divokou kartu ve Velké ceně České republiky. Premiéru v kubatuře Moto3 Filip Salač dokončil na čtyřiadvacátém místě.
Salač míří do mistrovství světa. V Moto3 vytvoří týmový tandem s Kornfeilem