Právě bývalá opora Handicapu nasměrovala v úterý 28 body KP Brno k vítězství 90:73 a stvrzení postupu. „Série vypadá po výsledku 3:0 snadno, ale bylo to hodně vyčerpávající. Na začátku jsem myslela, že mi upadnou nohy, už jsem asi stará…,“ vtipkovala čerstvá semifinalistka.

Handicap po předsezonních změnách v klubu obsadil v základní části šesté místo, s play-off se ale loučí v nejkratší možné době. „Loni jsme hrály play-out, je to polepšení, ale netěší mě, že konec sezony je až tak rychlý. Je to trochu šok,“ posteskla si kapitánka Handicapu Barbora Kašpárková.

Právě služebně nejstarší hráčka celku ze Žabovřesk se snažila v sérii nahradit zraněnou pivotku Reginu Palušnou. Slovenská dlouhánka nakonec poraženému celku citelně scházela. „Bojovaly jsme, ale absence podkošových hráček byla znát. Snažila jsem se bránit Stephanii Maddenovou, jenže výškový hendikep mám. Snad to z mé strany nebylo nejhorší,“ uvedla Kašpárková.

„Zraněné pivotky soupeře nám zajistily převahu, padalo nám to i víc z dálky,“ dodala Pecková.

KP Brno s největší pravděpodobností narazí na Hradec Králové. „Je to tým s širokým kádrem, nebude tak unavený. Odpočineme si a pak se kousneme,“ burcovala Pecková.

KP Brno - Handicap 90:73

Po čtvrtinách: 27:16, 50:39, 70:59. Nejvíce bodů: Pecková 28, Solopovová 21, Maddenová 12 – Sedláková 14, Švrdlíková 16, Adamcová 11. Trojky: 16/5 – 13/2. Trestné hody: 22/19 – 11/9. Doskoky: 36 – 31. Konečný stav série: 3:0.