Jeho tým ve středu porazil devátou Kopřivnici 34:30 a přiblížil se k ní na rozdíl jednoho bodu. Navíc si připsal teprve druhé letošní vítězství. Od úspěchu s Lovosicemi 30:25 z 8. ledna získal z osmi duelů jen dva body za dvě remízy. „Odehráli jsme deset zápasů v pětatřiceti dnech, což bylo fakt náročné. Máme čtyři zraněné hráče, kteří budou ještě minimálně měsíc chybět, a vybrali jsme si velkou covidovou daň. Tahle sezona je smutná, ale zaplaťpánbůh, že můžeme vůbec hrát,“ zdůvodnil Hladík sérii zápasů bez výhry.

Ve středečním utkání proti Kopřivnici se blýskli především zahraniční hráči ve službách Králova Pole. Nikola Sekulić dal deset branek, Nikola Jezdimirovic sedm a Nikola Arsenić šest. „Do Brna přišli, aby nám dali přidanou hodnotu. Ukázali zajímavou kvalitu, ale tu od nich čekáme. I oni vůči sami sobě mají vysoké nároky. Navíc ve středu jsme hráli poprvé kompletní se všemi posilami, do té doby se nám nepodařilo, aby byli všichni zdraví,“ podotkl Hladík.

Extraliga házené
Postavení jihomoravských celků v tabulce před brněnským derby:
8. místo – Hranice, 15 bodů
9. – Kopřivnice, 14 bodů
10. – KP Brno, 13 bodů
11. – Nové Veselí, 6 bodů
12. – Maloměřice, 6 bodů
Derby – sobota v 17.00:
KP Brno – Maloměřice

O cizince se může kouč brněnského celku opřít také v derby, ve kterém jeho svěřenci v sobotu od pěti hodin odpoledne vyzvou Maloměřice. „Je vidět, že se herně Kénik dostal do lepší pohody, než ve které vystupoval v předchozích zápasech. Je tam cítit individuální kvalita a musíme se na ně určitě dobře připravit,“ pravil maloměřický kouč Vít Musil.

Jeho svěřenci v případě výhry mohou stáhnout náskok KP na pět bodů a výrazně mu snížit šance na postup do play-off. „Je jasné, že jim můžeme tu naději sebrat, ale pro nás jde také o důležitý duel a postavíme se k němu jako ke každému jinému, bez ohledu na to, jestli jim chceme škodit, nebo pomáhat,“ líčil Musil.

Maloměřice se díky sobotnímu vítězství 26:25 nad Frýdkem-Místkem odrazily ode dna, po středeční remíze Nového Veselí se Zubřím se však na poslední příčku tabulky opět vrátily. „Že se posouváme z posledního místa na předposlední a zase zpět, bereme s úsměvem. Je ale pro nás důležité, že neztrácíme kontakt se zbytkem tabulky. Stále hrajeme o umístění a máme motivaci neskončit poslední,“ poznamenal Musil.

I když se první česká liga házené ještě nerozjela, podle oficiálních pravidel poslednímu extraligovému celku hrozí, že o setrvání v soutěži svede boj v baráži. „Pro nás je prvořadý cíl se baráži vyhnout sportovním způsobem. Chceme si uhrát minimálně předposlední místo, abychom si uhájili účast v extralize. To jsou také ambice klubu,“ zmínil Musil.

Maloměřice odehrají v základní části po derby ještě dva duely. Čeká je první Plzeň a druhá Karviná. „Není nic urážlivého, když se řekne, že proti Kéniku máme poslední šanci na body. Karviná a Plzeň jsou nyní jedni z nejlepších týmů soutěže a hlavní kandidáti na mistra republiky,“ dodal Musil.