Paříkovi ve finále klání amatérských dvojic zdolali 2:0 na sety Radka Novotného a Petra Stodůlku. „Ve finále jsme museli hrát hlavně takticky, jinak bychom neměli šanci,“ řekla Pavla Paříková. „Moc jsme si turnaj užili, protože hrajeme s manželem málokdy. Baví mě s ním hrát, překvapivě je na mě i při sportu hodný,“ usmála se.

Třetí příčku vybojoval pár předešlých vítězů turnaje Alžběta Krejčí a Bořivoj Hojgr, kteří porazili Michala Čejku s Ondřejem Římanem. Právě semifinálový úspěch nad Krejčí s Hojgrem označili vítězové za nejtěžší bitvu. „Základní skupinu jsme měli spíš na rozehrání, v semifinále to byl nejtěžší zápas. Otáčeli jsme ze stavu 0:1 na 2:1, podle mě šlo o předčasné finále,“ řekl Pařík, rovněž bývalý sportovní redaktor Deníku Rovnost. „Příští rok chceme vítězství obhajovat. Je to krásný turnaj,“ vzkázal.

Veronika Jaborníková z Dukly Brno vybojovala na mistrovství Evropy do 23 let stříbro také v keirinu. Na snímku s trenérem Lubomírem Vojtou.
Veronika Jaborníková získala na dráhovém mistrovství Evropy stříbro i v keirinu

Výtěžek turnaje spolu s dobrovolnými příspěvky pořadatelé pravidelně posílají na Nadační fond dětské onkologie Krtek. Letos vybrali čásku 21 962 korun.

Marek Těšík zemřel 1. června 2013. V pouhých sedmadvaceti letech podlehl zákeřné nemoci.