Skupina A2 startuje Brnu už v sobotu od sedmi hodin večer domácím duelem s Prostějovem. „Pořadí se může ještě hodně promíchat. Svitavy dost posílily, naopak Prostějov oslabil, takže tato dvě družstva mohou hrát úplně jinak než v první fázi. Nic není definitivní, záleží hodně na aktuální formě,“ míní Kozina.

V případě neúspěšného boje o play-off čeká na mmcité play-out, v němž se poslední celek propadne do baráže. Brňané ji hráli před dvěma lety. „Určitě se nám do ní nechce. Ale jsme realisté, známe naši pozici. Musíme být teď lepší než ostatní, abychom se v tabulce dostali výš. Jsme odhodlaní v nadstavbě vyhrát co nejvíc zápasů,“ říká jedenadvacetiletý hráč.

Nepříjemnost představuje pro Brno ztráta křídelníka Radka Pumprly, který do nadstavby pro zranění kotníku patrně nezasáhne. Tým kouče Zorana Helbicha však povzbudila poslední výhra 93:89 nad Jindřichovým Hradcem. „Pomůže nám psychicky. Především jsme se díky ní dotáhli na Ostravu, ztráta tří výher by se nám už směrem k play-off asi doháněla těžko,“ dodává Kozina.

Skupina A2
- tvoří ji celky od sedmého do dvanáctého místa po základní části mužské basketbalové ligy, které zabojují o dvě volná místa v play-off. Horní šestka ve skupině A1 má vyřazovací část jistou. Týmy, které ve skupině A2 skončí na devátém až dvanáctém místě, budou hrát play-out, a to i se započtením předchozích výsledků. Poslední tým pak půjde do baráže, kde se utká se dvěma nejlepšími týmy z první ligy o jedno místo pro příští ročník.

Tabulka
1. Ústí n. Labem 23 9 14 32
2. Svitavy 23 8 15 31
3. Prostějov 22 8 14 30
4. Jin. Hradec 22 7 15 29
5. Ostrava 22 6 16 28
6. mmcité Brno 22 6 16 28
Pozn.: ve sloupcích je zleva počet utkání, výhry, prohry a body.