Největší lákadlo představoval Aquapark Kohoutovice, kam lidé učinili patnáct set rezervací. Do Lázeňského a relaxačního centra Rašínova ještě zbývají poslední volná místa na ranní bloky. „Bude to velká třídenní akce a zájem lidí je takový, že kdybychom neudělali registraci, sportoviště se přehltí a další návštěvníky tam nemůžeme pustit,“ objasnil Martin Mikš, generální ředitel společnosti Starez – Sport, která akci pořádá.

Dohromady pojme kapacita všech areálů při Dnech sportovišť města Brna až 7600 návštěvníků. „Povánoční termín je ideální z pohledu návštěvníků, kdy většina má volno a může navštívit sportoviště,“ popsal Mikš.

Městská společnost zapojí do akce všechny své provozy, samozřejmě vyjma koupališť, takže i Městský plavecký stadion Lužánky, Krytý bazén Ponávku i Mobilní kluziště za Lužánkami.

Připojily se také Stadion Sokola Brno I, Kraví hora s krytým bazénem i kluzištěm, areál Tesly Brno se saunou, halou a posilovnou, Hudy lezecká stěna nebo Minigolf One v Nákupním centru Královo Pole.

Po zájmu z předešlých dvou ročníků se tentokrát akce rozšířila na tři dny. „Byli bychom rádi, aby se z toho stala vánoční tradice, aby si lidé užili volný čas dohromady s celou rodinou. Zároveň se jim představí sportoviště,“ přiblížil svou vizi náměstek primátora Petr Hladík.

Vedle běžného vyžití nabídne akce doprovodný program včetně soutěží o ceny. Kohoutovice hostí Mistrovství Brna v jízdě na toboganu. V Lužánkách zájemci okusí paddleboardy, trampolíny i chobotnice na vodu nebo aquazorbing, Ponávka připravila hodinové cvičení pro seniory, Sokol Brno I zase ukázky různých sportů a mezi nimi například zkušební lekce gymnastiky nebo parkouru.
Podrobný program naleznete na internetové adrese www.dnysportovist.cz.