I v prvním kole padly jeho svěřenky 0:3, ale v odvetě finské Salo porazily stejným výsledkem a navrch ovládly zlatý set. Výhra je pak v osmifinále nasměrovala právě proti ruskému gigantovi. „V zápasu nám vyšlo vše – kvalita, atmosféra, neúspěch soupeře ve finském poháru. Vše se potkalo v jeden den a odehráli jsme nejlepší čtyři sety v sezoně,“ vracel se k senzačnímu postupu brněnský kouč.

V osmifinále však narazilo Brno na soupeře jiného kalibru. Uraločka má navíc za sebou veleúspěšnou historii, kromě 25 titulů v domácí soutěži ovládla osmkrát i Ligu mistrů. „Jekatěrinburg je největší klub v historii Sovětského svazu, jedná se o baštu volejbalu. Pracuje tam jako hlavní trenér Nikolaj Karpol (legendární ruský kouč přezdívaný řvoucí medvěd – pozn. red.), který v květnu oslaví osmdesát let,“ přiblížil Rojko.

A kudy vede cesta k lepšímu výsledku než v prvním utkání? „Ruský volejbal je postavený na útoku a bloku. Na druhou stranu se ukázalo, že pokud ustojíme jejich slabší stránku, což je servis, a zlepšíme se na přihrávce, můžeme hrát vyrovnaný duel,“ řekl brněnský stratég.

Navyknout si musí Jihomoravanky i na odlišný herní styl soupeře. „Uraločka hraje ještě starý systém, hráčky jinak rotují, přihrávají si ve dvojici. Prostě stará škola ze sedmdesátých a osmdesátých let,“ popsal Rojko.

Oproti úvodnímu střetnutí může počítat i s nejnovější posilou, pětatřicetiletým liberem, Markétou Chlumskou. „Je pro mě svátek, že přijede Jekatěrinburg, stejně tak pro celé Brno. Pokud bude příležitost, určitě si moc ráda s tímto týmem zahraji. Na soupisce budu a uvidíme, jak se duel vyvine,“ hlásila Chlumská.