Duel jedenáctého kola proti sobě svedl Helas Brno a Žabinské Vlky Brno. „Derby obě mužstva považují za zápasy sezony. Vždy mají velký náboj a prestiž, navíc bude utkání okořeněno přítomností televizních kamer, které na atraktivnosti duelu ještě přidají," sdělil trenér Helasu Tomáš Galia. „Očekáváme derby se vším, co k němu patří - souboje, emoce a snad i pohledný futsal," přitakal gólman Žabinských Vlků Václav Večeřa.

Helas doma otočil utkání s Českou Lípou, kterou porazil 5:4, a poskočil na pátou příčku tabulky. Vlci pak přivezli body za výhru 4:3 ze hřiště Sparty Praha a jsou jedenáctí. O jejich vítězství rozhodla branka šest vteřin před koncem. "V utkání nebude rozhodovat aktuální tabulkové postavení a individuální kvalita obou kádrů, všechny tyto aspekty se před samotným kláním srovnají. Derby zvládne mužstvo, které bude ochotné se na hřišti víc vydat a bude v daný moment lépe psychicky připravené," podotkl Galia.

Poslední den světového šampionátu v dráhové cyklistice ve francouzském Roubaix. Na snímku Jan Voneš.
Na prvním tréninku spadl. Na mistrovství světa se Voneš loktů nezalekl

Oba týmy se tedy chystají na výjimečný zápas a budou rády za diváckou podporu. „Fanoušci mohou na vlastní oči vidět derby dvou nejlepších brněnských celků. Cesty ho haly určitě litovat nebudou," doplnil brankář Žabinských Vlků.