Kapitánka libanonské reprezentace zamířila do Králova Pole z řeckého klubu PAOK Soluň, se kterým letos získala ligový bronz. V tamní soutěži dřív nastupovala i za Esperides Kalliotheas. „Jsem moc vděčná za možnost zahrát si českou ligu a Eurocup. Strašně se těším na nový klub i spoluhráčky, ale také na kulturně i sportovně založené město Brno," uvedla po podpisu smlouvy 170 centimetrů vysoká hráčka.

Aklová začala s basketbalem v libanonské Zalce a od šestnácti let patří do ženského národního týmu. S ním si v roce 2009, 2011 a 2017 zahrála na Asijském poháru. V roce 2019 se coby kapitánka libanonského výběru radovala z triumfu na mistrovství západní Asie.

„Aklová mě zaujala velkým přehledem, je rychlá a skvěle střílí, mám informace, že výborně zapadá do kolektivu a je dobře koučovatelná," popsal novou posilu královopolský trenér Dušan Medvecký.

Nová akvizice brněnského celku by se měla zařadit mezi hlavní opory týmu, který se i v příští sezoně zúčastní Eurocupu, druhé nejprestižnější soutěže basketbalistek v Evropě. „Myslím, že v Aklové získáváme nejenom skvělou hráčku, ale také úžasného člověka. Svědčí o tom i spousta doporučení, které jsme na ni dostali od důvěryhodných zdrojů, ale také skromnost a pokora, se kterou s námi prostřednictvím svého agenta jednala," dodal Richard Foltýn, předseda a generální manažer Králova Pole.