Na myšlence nafotit kalendář se podle ní hráčky shodly kolektivně, i když ze začátku musely některé z nich překonávat ostych. „Samozřejmě jsme chtěly, aby vše bylo decentní a nikoho neuráželo. Přece jen některé jsme dříve narozené a máme nějaký věk. A tomu je také kalendář přizpůsobený. Žádná z holek neměla s focením problém,“ podotýká Boulová.

Na kuráž si také dopřály kvalitní italské šampaňské. „Pomohlo nám odbourat trému,“ usmívá se třiatřicetiletá blokařka brněnského celku.

Pózy v Evině rouše si ona i další volejbalistky užívaly. „Nečekala jsem to, ale panovala opravdu příjemná atmosféra. Věnovali se nám profesionálové a všechno působilo uvolněně. Odcházely jsme nadšené a tento pocit pořád trvá,“ pochvaluje si Boulová.

Fotku každé z hráček doplňuje také snímek jejich oblíbené šelmy. „Vyfotila jsem se se siluetou lvice, občas si připadám jako lvice s míčem,“ usmívá se Boulová.

Kalendář mohou lidé objednávat už nyní, za černobílou verzi zaplatí tři sta korun, za barevnou o devadesát korun víc. „Součástí každého kalendáře je také obrázek, který vytvořily přímo děti z Klokánku. Byly jsme se tam podívat s Evou Beránkovou a dojalo nás to. Peníze si zaslouží nejen děti, ale i lidé, kteří v Klokánku pracují a nejsou docenění,“ vypráví bývalá česká reprezentantka.

Kalendář je podle ní způsob vyjádření myšlenky, proč volejbalový klub Šelem v létě vznikl. „Chceme dokázat, že člověk může hrát nejvyšší volejbalovou soutěž a zároveň se také zapojit do normálního života. Spousta z nás má děti a kromě volejbalu se věnuje jiné práci,“ uzavírá Boulová. Šelmám aktuálně patří čtvrtá pozice extraligové tabulky.

Zájemci si mohou kalendář osobně převzít od úterý osmnáctého prosince při televizním utkání volejbalistů Brna proti Praze. Ve stejný den se uskuteční také jeho křest. Od té doby si jej budou moci zájemci koupit také v Cafe Ptáček.