„Ladislav Slonek patří kromě své lesnické profese k významným lyžařským osobnostem. Nejen v rámci Nového Města na Moravě a potažmo České republiky, ale i mezinárodního lyžařského svazu FIS,“ připomenul život oslavence jeho kolega Jiří Pošvář.

„Zásluhou jeho diplomatických schopností, osobních vazeb a jazykového vybavení se zařadilo Nové Město mezi pořadatelská centra Světového poháru v běhu na lyžích. Od historicky prvního nultého ročníku 1981 měl tento seriál na Českomoravské vysočině už dvacet zastávek. Poslední byla letos ve druhé polovině ledna,“ dodal.

Ilustrační foto.
Na dálnici se převrátila cisterna. Havárie zablokovala dopravu, tvoří se kolony

Ladislav Slonek, rodák ze Sněžného, je členem organizačního výboru historicky nejstarších běžeckých závodů v regionu – Zlaté lyže. „Byl dlouholetým expertem běžeckých disciplín FIS, podílel se na budování tratí nejen na Vysočině, ale i v zahraničí. Zúčastnil se osmi zimních olympijských her a šestnácti mistrovství světa v klasickém lyžování,“ vyjmenoval Pošvář.

Na soutěžích se Ladislav Slonek dokázal zhostit nejrůznějších rolí. „Od delegáta FIS, vedoucího výpravy a trenéra až po servismana,“ potvrdil Pošvář.

Obec nechala zavézt část rybničního dna pískem a obnovila pláže. Vody je v Sykovci zatím málo.
Voda do Sykovce zřejmě do sezony natéct nestihne. Z rybníku bude brouzdaliště

Také na poli profesním Ladislav Slonek zazářil. „Po tři volební období byl děkanem Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, kde působil i v roli proděkana. Byl rovněž členem univerzitních vědeckých rad. O lesnické problematice přednášel nejen na mateřské Mendelově univerzitě v Brně, ale i v Jihoafrické republice, Řecku, Španělsku či na Ukrajině,“ doplnil Pošvář.