Heidenheim zajistil pro příští rok německému šampionovi místo v nejprestižnějším Poháru mistrů. „Jsme zklamaní. Cíl byl vyhrát a posunout další český tým do Poháru mistrů. Pozitivní je, že jsme každý den hráli. Dobře jsme pálili, až na poslední zápas, nadhazovači si zaházeli. Viděli jsme jiné soupeře, než dokola potkáváme v české extralize,“ hodnotil turnaj catcher Draků Petr Čech.

Domácí pálkaře ve finále vymazal německý reprezentant Enorbel Marquez-Ramirez, původem Kubánec. Povolil jen tři odpaly, dvakrát uspěl Čech. „Hází proti nám dlouhá léta za nároďák, potkáváme ho každý rok. Vždycky je to s ním trápení, má pod kontrolou technické nadhozy a moc míček nepůjčuje,“ uznal český reprezentant.

Při Poháru C.E.B. každý den střídal práci hornického inženýra v kamenolomu s večerním zápasem. „Ráno vstát, jet do práce, z práce na hřiště, tam hodinu čekat, pak se rozcvičit, po zápase sprcha, do postele a ráno to stejné dokola,“ popsal denní rytmus.

Draci na úvod skupiny B porazili silný španělský celek Astros Valencia 2:1. „Čekali jsme, že bude dobrá, jsou tam hráči ze španělského nároďáku, kteří mají jihoamerický původ. Jejich přístup je takový, že když první zápas nevyjde, většinou jsou pak odevzdanější. Těsná prohra s námi na ně zapůsobila. Kdyby nás porazili, budou na tom jinak,“ uvedl.

Draci potom přejeli ukrajinský BioTexCom Kropivnytsky 10:0 a těsnou výhru 6:5 si připsali s francouzským celkem Montigny Cougars. V semifinále zničili běloruský Minsk 15:1. „Překvapili mě Francouzi, nečekal jsem, že budou tak slušní. S Heidenheimem jsem v Německu párkrát hrál o titul, má výborný tým se skvělými cizinci a kluky z nároďáku. Počítal jsem už před turnajem, že si s ním zahrajeme finále,“ sdělil jedenatřicetiletý Čech.

Brněnský celek se evropským pohárem chtěl naladit na extraligovou nadstavbu, kde mu patří třetí pozice. Po špatných výsledcích navíc manažera Arnošta Nesňala po osmnácti letech vystřídal Pavel Budský. „Myslím, že nám změna pomohla, cítíme větší pohodu. Arnošt Nesňal měl svůj typ trénování, jeden přístup. Teď tam není a je to takové volnější, tým není tolik pod kontrolou. Jde o větší zábavu,“ líčil catcher.