Oproti předchozí třem Rose Bowlům, jak je finálové utkání ženské ligy nazýváno, kdy brněnské hráčky soupeřily s pražským celkem Black Cats, je tentokrát v souboji o titul vyzve nováček letošního ročníku z Varšavy. "Až do posledního kola nebylo jisté, kdo se nám ve finále postaví, všechny týmy mohly v závěru základní části skončit s vyrovnaným skóre. Dokonce by v tom případě rozhodovalo to, kolik bodů, který tým zaznamenal vzduchem, tedy hodem balónu," vysvětluje centryně brněnského týmu Martina Piskačová. Výsledek pražského derby Černých koček a Harpyjí nakonec ale rozhodl o finálové účasti polského celku.

Amazonky si svoji pátou účast ve finále ženské ligy pojistily dominantními výsledky už v polovině sezony. Přesto polský tým před finálovým střetnutím nepodceňují. "Hlavně v letošní sezoně se i v dalších zápasech objevily překvapivé výsledky. Takže vše je možné. Připravovali jsme se ale poctivě, zalepily mezery, které nás v posledním zápase se Sirens potrápily. Věříme, že titul mistryň zůstane v Brně," říká sebevědomě před utkáním hlavní trenér brněnského týmu Daniel Schmied.

Dvě střetnutí v základní části sezony skončily vždy ve prospěch Brno Amazons, a to v poměru. 56:19 a 53:44. Finálové utkání začíná v neděli ve 13:00 v areálu Rugby Clubu Bystrc v ulici Jakuba Obrovského.