V přehlídce jeho úspěchů se tyčí několik prestižních světových titulů, ovšem ani k duelu o pás Wako Pro se nedostane každý. „Zápasník musí mít nějakou historii, úspěchy a když je známý ve světě, dovolí mu organizace o titul bojovat,“ popisuje.

Organizátor Yangames o titulový duel hodně stál a chtěl do něj právě brněnského thajboxera s přezdívkou Chřestýš. „Měl ho v hlavě delší dobu, musel ho však schválit prezident Wako Pro a vybrat adekvátního soupeře. Proces není jednoduchý,“ připomíná Hron.

V ringu se mu postaví běloruský talent Piotr Romankevich. „Vyhrává turnaje v Rusku, dere se nahoru a je dobrý. V posledních zápasech jsem měl sérii kvalitních soupeřů, daří se mi je porážet a doufám, že to bude pokračovat,“ přeje si absolvent Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Badmintonista Adam Mendrek.
Stovkař Mendrek po africké misi vyzve na šampionátu v Číně světovou trojku

Na Romankeviche hodlá v zápase podle pravidel K-1 soustavně tlačit. „Moje strategie bude držet ho celou dobu pod tlakem a nedat mu prostor, aby měl čas vymýšlet, protože ruští zápasníci jsou výborní technici. Mají dobré časování, oko, nechci se s ním pouštět do technické hry,“ vysvětluje Hron.

Galavečer pod otevřeným nebem ve Žlutých lázních se uskuteční pošesté a počtvrté za sebou přitom nechybí brněnský rodák. Po ukrajinském a ruském soupeři jej podruhé čeká protivník z Běloruska. „Pro diváky to je zpestření, zápasíme u vody, lístky na stání stojí jen dvě stovky, takže může přijít každý. Také Nizozemcům, kteří jsou zvyklí na velké galavečery, se Yangames líbí. Jsem rád, že tady zápasím, galavečer má zvuk, historii a kvalitní úroveň,“ líčí.

Zdroj: DENÍK/Jaroslav Kára

Déšť akci poznamenal jen loni, doplatili na něj pouze diváci. „Nad ringem je střecha, takže jsem ho ani nevnímal, nesoustředím se na věci okolo, pokud nemám kaluž pod nohama. Lidi zmokli, ale přežili to a teď má být hezké počasí,“ podotýká „Chřestýš“.

Hron do Prahy přivedl z Nizozemska také legendu supertěžké váhy K-1 a mnohonásobného světového šampiona Petera Aertse. Sedmačtyřicetileté ikoně se postaví Jan Soukup. „Můj trenér Petera také koučoval a organizátor mě požádal, abych ho domluvil. Samozřejmě stojí nějaké peníze, ale už to je starší pán, takže zápas bude spíš exhibiční, nerozštípou se. Aerts je výborný sportovec, osobnost, žijící legenda našeho sportu a kamkoli přijde, všichni si ho všimnu. Přivítat takové jméno zvedá úroveň a prestiž galavečera“ dodává Hron.

Ilustrační foto.
Rozpočet motocyklové GP: chybí 31 milionů. Víc letos nedáme, tvrdí ministerstvo