Buldoci si před svými diváky nepřipouští žádný tlak, naopak věří v slabou psychiku svého soupeře. „Boleslav už v podobné situaci byla předchozí sezony a ani jednou nepostoupila do finále. Věřím, že se jí to nepovede ani letos," prohlásil s vírou v obrat v semifinálové sérii brněnský obránce Petr Jeski.

Semifinálové boje rozhodují nestandardní situace na hřišti. Středočeský klub to potvrdil, když o víkendu využil všechny tři početní výhody, které mu Brňané poskytli. „Jsem spokojený, protože šlo samozřejmě o jeden z klíčů ke dvěma vítězstvím. Potřebujeme, aby nám to takhle šlapalo dál. V Brně nás budou čekat ještě těžší zápasy. Opět se musíme poctivě připravit a zahrát lépe než doma," vybízel své svěřence na klubovém webu mladoboleslavský trenér Jan Zahalka.

Brňané se chtějí v domácím prostředí zaměřit zejména na koncovku. „Chyběla nám větší nebezpečnost a hlavně produktivita. Sice jsme nedostali hodně gólů, ale ani jsme jich moc nevstřelili. V tomhle ohledu máme co zlepšovat do dalších duelů," podotkl Jeski.

„Na obránce musíme vyvinout větší tlak, víc se cpát do zakončení," apeloval na spoluhráče Jakub Mendrek.

K úspěchu Bulldogs povede také uhlídání Jiřího Courneyho, který z osmi gólů Mladoboleslavských vstřelil tří. „Vždy, když plácne do míčku, trefí víko. Případně něčí nohu, od které se míček do šibenice odrazí. Nesmí dostat prostor," sdělil Jeski.

Stále stejný scénář. Duely mezi Mladou Boleslaví a brněnskými Buldoky končí jednobrankovým rozdílem. Avšak přece jen přichystala mužstva divákům v neděli jedno překvapení. Utkání poprvé neskončilo až v nastaveném čase, Středočeši druhé semifinále ovládli 3:2.

V tom prvním zvítězili 5:4 po prodloužení. „Úvodní prohry nás ještě víc vyhecovaly. Nehodláme se tlaku poddat a složit zbraně. Naopak věříme, že doma budeme silnější a zpět do Boleslavi pojedeme za vyrovnaného stavu série," uvedl brněnský útočník Mendrek.

V obou zápasech vedlo Brno. První třetiny vyhrálo shodně 2:1. Ve zbytku utkání však o vedení přišlo. „Všechny části hry se hodně podobaly. Bohužel jsme v dalších třetinách nepřidali gól, zatímco protihráči se prosadili," řekl Mendrek, který si v play off připsal už čtyři branky.

„Zbytečně nepropadáme skepsi. Prohráli jsme dvakrát venku, nyní jsou před námi domácí utkání, která držíme ve vlastních rukách," dodal Jeski.

ADAM HAVEL