Po několika výměnách je rozlosování úvodu extraligy pro svěřence trenéra Jozefa Hantáka staršího nekompromisní – z osmi duelů je jediný domácí. V něm Brňané v sobotu porazili Jičín 31:28 a přidali druhou výhru v sezoně.

Nyní je čeká tour po palubovkách soupeřů – Zubří, Strakonice, Dukla Praha a Kopřivnice. „Pořadatelství jsme museli přeložit, ale vidíme v tom i určitý potenciál. Tým si odehraje těžká podzimní utkání venku. Z minulosti víme, že ne všechna extraligová mužstva jsou na začátku soutěže rozehřátá na maximum. Hráči současně nebudou pod velkým tlakem očekávání našich domácích fanoušků. Ale je to jen teorie, ukáže se až v praxi,“ uvedl brněnský sportovní ředitel Jan Schneider.

Ilustrační foto.
Žabiny si v derby smlsly na Technicu. KP Brno první domácí zápas zvládlo

Z dosavadních tří venkovních střetnutí vyhrálo Brno jednou, ve Frýdku-Místku urvalo těsné vítězství 28:27. „Rozlosování je trochu dvojsečné. Když dovezeme body z venku, ocitneme se v dobré situaci před odvetami. Když se nám to však nepodaří, dostaneme se pod tlak. Pak musí mužstvo ukázat sílu, jestli dokáže nahrát body zpět. Obrátit se to může v dobré i zlé,“ zamýšlela se spojka Jozef Hanták mladší.

Na bohatý program mimo domov se devátý tým tabulky zaměřil s předstihem. „Většinu přípravných zápasů jsme odehráli u soupeřů, protože jsme věděli, co nás na podzim čeká,“ připomněl trenér Hanták, jehož tým se doma představí až 18. listopadu s Hranicemi.

S nesnázemi v otázce vytížení staré haly ve Vodově ulici se však házenkáři nepotýkají jen při soutěžních zápasech. „Navýšili jsme v létě i počet tréninkových jednotek, chceme se také víc věnovat mládeži, což znamená další růst tréninkových hodin,“ poznamenal Schneider.

Opory v brance

Brněnští házenkáři se hned od prvních kol extraligy mohou spolehnout zejména na své gólmany. Bohumil Pšenica s Jakubem Koňaříkem si dohromady připsali nejvíc úspěšných zásahů ze všech týmů v soutěži – 82. V procentuální úspěšnosti zásahů se oba pohybují nad hranicí čtyřicet procent.