V hlavních zápasech večera se představí domácí hvězda smíšených bojových umění MMA Jiří Procházka z Jetsaam Gymu Brno a také česká profesionální jednička těžké váhy v thajském boxu Tomáš Hron. „Zápasit doma je pro mě nejvíc a poprvé budeme s Jirkou na jednom galavečeru, což je super,“ jásal brněnský rodák Hron.


V plejádě dalších špičkových borců vyčnívá vyškovský rodák Jan Gottvald, jehož čeká bitva o historicky první titul organizace Fusion v MMA do 93 kilogramů. „Vnímám to jako vrchol, jde o životní šanci a pro mě nejtěžší zápas v kariéře. Doufám, že ho úspěšně dotáhnu do vítězného konce,“ oznámil Gottvald, jemuž se postaví Mohamed Said Maalem ze Švýcarska.

Taková jména táhnou a necelý týden před galavečerem zůstalo pouze osmdesát lístku z dvoutisícové kapacity. „Poptávka je obrovská, ještě se nestalo, aby zbývalo osmdesát vstupenek na stání v předprodeji, navíc teď nastal nejsilnější týden. Určitě bude vyprodáno, ale nějakou rezervu máme, dvě stě lidí můžeme vpustit navíc. Pokud však přijdou na poslední chvíli, možná na ně nezbude,“ uvedl hlavní pořadatel Karaivanov.


Procházka se k zápasům vrací po roce, loni v září si v Japonsku poranil koleno a musel na plastiku křížového vazu. V Brně jej čeká Brazilec Wilian Alves. „Možná bych radši začínal jinde, cítím na sobě trošku větší tlak než v cizině, ale o to víc mě atmosféra bude hnát,“ slíbil brněnský bojovník.


Rok bez sportu prožíval těžce, teď hlásí stoprocentní připravenost. „Bylo to náročné, ještě jsem nic takového nezažil. Musel jsem začínat od nejjednodušších věcí a stupňovat zátěž na nohu, přitom jsem zvyklý vždycky jít úplně na okraj a tam držet. Hodně mě to sráželo, ale naučil jsem se se vším pracovat a myslím, že jsem se posunul, jak v trpělivosti, tak v píli,“ doplnil Procházka.


Hron dal domácímu galavečeru přednost před možností bojovat o světový titul organizace WAKO, v Brně narazí na Daniela Mocana z Rumunska. „Cítím se výborně jako obvykle, nepodceňuji nic. Taktika je jasná, soupeře musím v ringu zmlátit,“ prohlásil Hron, který poprvé nastoupí v kleci místo v ringu. „Je mi jedno, kde bojuji,“ usmál se.


O titulový zápas však nepřijde. „Na příští jaro chystáme ringový galavečer, kde bude možnost vybojovat titul a předběžně jsme s Tomášem domluvení, že tady bude. Vážím si toho, že nastupuje v Brně,“ ocenil Karaivanov.

Vrcholy galavečera
Duel o titul Fusion, podle pravidel MMA, váha do 93 kilogramů, čas 5×5 minut:
Jan „Jay Jay“ Gottvald (Jetsaam Gym Brno, Česká republika vs. Mohamed Said Maalem (Icon Jiu Jitsu Team Ženeva, Švýcarsko)
Superzápas, pravidla K-1, do 100 kg, 3×3 min:
Tomáš Hron (Hron Gym Brno, Česká republika) vs. Daniel Mocanu (Respect Gym Găeşti, Rumunsko)
Superzápas, pravidla Rizin, do 93 kg, 10+5+5 min:
Jiří „Denisa“ Procházka (Jetsaam Gym Brno, Česká republika) vs. Wilian Roberto „Cowboy“ Alves (Equipe Navarro Jiu-Jitsu, Brazílie)