Dostál se po prvním dnu, do něhož patří letmé kolo, bodovací závod a vylučovačka držel na pátém místě, blýskl se druhou příčkou právě v poslední disciplíně. Ale program druhé poloviny omnia mu nevyšel. Po stíhacím závodě, scratchi a kilometru s pevným startem klesl na devátou pozici.
Jarmila Machačová si vedla podobně, dokonce vyhrála bodovačku, ale především jedenadvacátá příčka v její nejslabší disciplíně na 500 metrů s pevným startem znamenala jen čtrnácté místo.
Reprezentanti Dukly Brno zahájily Světový pohár českým rekordem 45,31 sekund v týmovém sprintu a čtrnáctou pozicí. Adam Ptáčník potom v keirinu, v němž na nedávném mistrovství Evropy získal bronzovou medaili, nepostoupil do elitní dvanáctky. V těžké rozjížďce dojel čtvrtý a v opravě byl diskvalifikován.
Ve sprintu se mezi šestnáctku z padesáti dráhařů kvalifikoval osobním rekordem 10,288 sekund Tomáš Bábek. V boji o postup do skupiny A ovšem nestačil na domácího Perkinse, v další jízdě prohrál s Bergemannem z Německa a obsadil šestnáctou pozici. Denis Špiška na jeho poměry průměrným časem 10,42 sekund neprošel kvalifikací. „Jsem přesvědčený, že na nadcházejícím Světovém poháru v kolumijském Cali zabojují všichni členové českého výběru o lepší umístění než v Melbourne. Například čtrnácté místo Machačové v omniu neodráží její výbornou výkonnost a trénovanost,“ soudil hlavní kouč brněnské Dukly Svatopluk Buchta.